X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ja, deprawator" Józefa Hena. "Tytuł jest sarkastyczny"

Na początku listopada Józef Hen skończył 95 lat. Pisarz znany jest z takich utworów jak: "Mój przyjaciel król", "Błazen-wielki mąż", "Nie boję się bezsennych nocy", "Nikt nie woła", "Nowolipie". A niezmiennie aktualne zapiski Józefa Hena cieszą się niesłabnącym od kilku dekad uznaniem czytelników. "Ja, deprawator" to kontynuacja jego dziennika.
Józef Hen
Józef Hen Foto: PAP/Andrzej Rybczyński
O Audycji

– To już chyba siódmy tom dzienników. Tytuł jest sarkastyczny – tłumaczył autor. – Lepiej nie mówić całej prawdy i nie robię tego z różnych względów. Nie chodzi o jakieś moje osobiste interesy. Nie lubię robić ludziom przykrości, ale ci, którym się to należy, sami odgadną – dodał.

Zapiski Józefa Hena cechują się serdecznością wobec kobiet, ciepłem i umiejętnością skupienia na tym, co mówią. Dobrze wyraża to zdanie: "Spotkałem się z piękną, młodą dziewczyną, która chwali się, że za chwilę skończy 70 lat".  – To zupełnie inna płeć – mówił z uśmiechem gość audycji. Pod tym względem nie do końca zgadzam się z feministkami. To, co bardzo ważne dla kobiet, to ich fizjologia, której muszą bronić. Nie jestem zachwycony tym, że kobieta w trójskoku jest równie dobra jak mężczyzna – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Magdalena Mikołajczuk

Gość: Józef Hen (pisarz, publicysta)

Data emisji: 19.11.2018

Godzina emisji: 23.09

abi

 

 

Playlista