X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Dwa Teatry. Grand Prix dla słuchowiska "Wielka improwizacja"

Słuchowisko "Wielka improwizacja" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz spektakl "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego zdobyły Grand Prix 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. W konkursie w tym roku rywalizowały 34 realizacje radiowe oraz 28 produkcji telewizyjnych. 
Jerzy Radziwiłowicz i Piotr Fronczewski
Jerzy Radziwiłowicz i Piotr FronczewskiFoto: Piotr Piorun/PR
O Audycji

Zwycięskie słuchowisko jest fantazją na temat polskich mitów romantycznych. Akcja "Wielkiej improwizacji" rozgrywa się w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy warszawską Legią a Cracovią w 1967 roku. Głównymi bohaterami są Kazimierz Dejmek (w tej roli Piotr Fronczewski) oraz Gustaw Holoubek (Jerzy Radziwiłowicz). Słuchowisko jest formą pojedynku Kazimierza Dejmka z Gustawem Holoubkiem, który opiera się przed przyjęciem roli Gustawa-Konrada w "Dziadach".

- Mówimy o "Dziadach" Dejmka, "Dziadach" z '68 roku, "Dziadach", które uruchomiły wypadki marcowe, tymczasem nie wiemy, o czym te "Dziady" były. Postanowiłem przypomnieć o czym "Dziady" były i dlaczego były tak poruszające - mówi w radiowej Jedynce autor słuchowiska "Wielka improwizacja" Wojciech Tomczyk.

Reżyser słuchowiska, Janusz Zaorski, zdradza, że po przeczytaniu scenariusza od razu był zdecydowany, że chce je realizować, ale miał jednak pewne obawy. - Zderzenie małego realizmu z symboliką, metaforą. Czy to się da połączyć, zapleść jak w warkoczu? Czy nagle w spektaklu radiowym nie będą dwa słuchowiska osobne? To był mój problem reżyserski, ale ja lubię takie wyzwania - mówi Janusz Zaorski

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także rozmowy z: Warzyńcem Konarskim - reżyserem spektaklu "Wesele"; nagrodzonymi aktorkami - Dominiką Kluźniak i Wiktorią Gorodeckają; Haliną Łabonarską i Janem Englertem, którzy otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry"; Michałem Zdunikiem - laureatem Nagrody Honorowej im. Krzysztofa Zaleskiego za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą współczesności oraz Martą Rebzdą - nagrodzoną za scenariusz oryginalny słuchowiska "Żaba" w reżyserii Waldemara Modestowicza. Więcej w dołączonym nagraniu

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzą: Małgorzata Raducha, Anna Stempniak, Dorota Kołodziejczyk, Martyna Podolska

Goście: Wojciech Tomczyk (dramaturg, scenarzysta), Janusz Zaorski (reżyser), Wawrzyniec Kostrzewski (reżyser), Dominika Kluźniak (aktorka), Wiktoria Gorodeckaja (aktorka), Halina Łabonarska (aktorka), Jan Englert (aktor), Michał Zdunik (reżyser), Marta Rebzda (reportażystka radiowa i telewizyjna)

Data emisji: 27.05.2019

Godzina: 23.06

kh

 

Playlista