X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Jakowicz: skrzypce są właściwie moim jedynym nałogiem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:06
W tym roku obchodzi 80. urodziny. Mówi, że najważniejsze jest życie tu i teraz. Jeszcze do niedawna świetnie grał w ping-ponga, ale przede wszystkim genialnie gra na skrzypcach. Gościem audycji "Po drugiej stronie lustra" jest ceniony skrzypek Krzysztof Jakowicz.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Jakowiczem (Jedynka/ Po drugiej stronie lustra)
Krzysztof Jakowicz
Krzysztof JakowiczFoto: Maciej Kulczyński / PAP

Życie Krzysztofa Jakowicza składa się tak naprawdę z samych sukcesów artystycznych. Z jednej strony zagrał wiele prestiżowych koncertów na całym świecie, a z drugiej strony nie zapomina o koncertowaniu w małych polskich miejscowościach.

Muzyka Bez Granic / Youtube

Gra dla ludzi

- Staram się zawsze grać najlepiej jak potrafię i każdy koncert, który za chwilę będzie, jest tym najważniejszym w moim życiu. Dla publiczności ważne jest, gdzie artysta grywał albo skąd przyjechał (…), ale dla mnie to już nie jest ważne. Najważniejsze jest to, żeby grać dla ludzi i dawać im to, co mam najlepsze tego wieczoru - twierdzi Krzysztof Jakowicz.

Traktuje z powagą

Gość Jedynki przyznaje, że uwielbia spotykać osoby, które są po raz pierwszy na jego koncercie.

- Odkrywają swoją wrażliwość. Dlatego ich wrażenie jest dla mnie najważniejsze, w związku z tym muszę ich traktować z największa powagą i to robię. Dostaję od ludzi nadzwyczaj wiele sygnałów zainteresowania. Kiedy pytają, co sądzę na temat koncertu, odpowiadam: "moje zdanie nie jest ważne, państwa zdanie jest ważne" - mówi.

Żyje w idealnym świecie

- Jestem szczęściarzem, ponieważ na co dzień obcuję z geniuszami. Jeśli Bacha gram przez całe życie, często Vivaldiego i Mozarta, to oni cały czas mi towarzyszą. W związku z tym żyję w pewnym takim idealnym świecie - zauważa Krzysztof Jakowicz.

W jaki sposób Krzysztof Jakowicz świętuje każdy dzień? Dlaczego ludzie boją się muzyki poważnej? Co byłoby najlepszym prezentem dla naszego gościa?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra"

Prowadziła: Magdalena Mikołajczuk

Gość: Krzysztof Jakowicz (muzyk)

Data emisji: 04.11.2019

Godzina emisji: 23.06

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Moniuszko. "Był konserwatystą zarówno w życiu, jak i w muzyce"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:13
5 maja przypada 200. rocznica śmierci polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Prof. Magdalena Dziadek z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiada o tym, czym charakteryzowała się muzka artysty, jak liczne podróże kształtowały jego gust i jakie dzieła przyniosły mu największą sławę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: z nimi można konie kraść

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 14:48
- Muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia to bardzo otwarci ludzie, z którymi można konie kraść. Są skłonni do akceptacji najbardziej dziwnych pomysłów, ale tylko pod jednym warunkiem: że jest również efekt artystyczny - mówi w radiowej Jedynce wieloletnia dyrektor NOSPR Joanna Wnuk-Nazarowa.
rozwiń zwiń