Marcin Dorociński: ciągle dowiaduję się, co znaczy być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 17:00
- Niby więcej wiem, bo minęło już 20 lat od mojego debiutu. Ciągle jednak mam wrażenie, że gdy pracuję przy nowej roli, to szeroko otwierają mi się oczy, że to tak może być i jest to fajne - mówił w Jedynce aktor.
Audio
  • Marcin Dorociński o satysfakcji jaką daje zawód aktora (Na inny temat/Jedynka)
W serialu HBO pt. Pakt Marcin Dorociński wcielił się w postać dziennikarza śledczego, który w pogoni za prawdą musi sobie odpowiedzieć na pytanie, ile dla niej może poświęcić
W serialu HBO pt. "Pakt" Marcin Dorociński wcielił się w postać dziennikarza śledczego, który w pogoni za prawdą musi sobie odpowiedzieć na pytanie, ile dla niej może poświęcićFoto: mat. promocyjne/HBO

Marcin Dorociński przyznał, że nigdy nie chciałby zgubić tego uczucia. Zachować w sobie zdumienie i fascynację tym zawodem. Zwłaszcza gdy w dzisiejszych czasach dosyć szybko i łatwo można wszystko osiągnąć, np. zostać gwiazdą. - W każdej dziedzinie życia bardzo ważna jest praca i satysfakcja z niej. Aby ją osiągnąć, trzeba się napracować - tłumaczył filmowy pułkownik Ryszard Kukliński z filmu "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego. 

8 listopada swoja premierę miał serial "Pakt", w którym Dorociński zagrał jedną z głównych ról. Z nagrania audycji można się dowiedzieć m.in., jak wyglądała praca na planie produkcji HBO. Wyszło też na jaw, że Dorociński nie marzył o aktorstwie, lecz o piłce nożnej. Schodził z boiska tylko wtedy, gdy w telewizji pojawiały się pewne seriale.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Marcin Dorociński (aktor)

Godzina emisji: 15.14

Data emisji: 7.11.2015

tj/mc

Czytaj także

Tomasz Kot: aktor jest przede wszystkim odtwórcą

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 19:58
- Możesz na grządce swojej roli zbudować bardzo wiele. Może być to majstersztyk i dzieło sztuki, ale to tylko cześć większej całości - mówił w Jedynce Tomasz Kot.
rozwiń zwiń