X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Krajewski: udało mi się oswoić Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 17:00
- My mieszkańcy Wrocławia cenimy historię miasta. Traktujemy jego przeszłość niemiecką, austriacką i czeską jako elementy jednej wielkiej tradycji, z którą się identyfikujemy – mówi pisarz.
Audio
  • Marek Krajewski opowiada o tym, co robi, kiedy nie pisze (Na inny temat/Jedynka)
Marek Krajewski przyznaje, że jego rodzice długo traktowali Wrocław jako miasto tymczasowego pobytu
Marek Krajewski przyznaje, że jego rodzice długo traktowali Wrocław jako miasto tymczasowego pobytuFoto: mat,prasowe/Wyd. ZNAK Wojciech Karliński

- Uciekam od polityki, wolę się zamknąć w samotni bez telefonu komórkowego. Oddaję się tam temu, co lubię najbardziej. Zanurzam się w krystalicznie czystą toń rozważań filozoficznych Marka Aureliusza czy Seneki. Interesuje mnie niezwykle filozofia stoicka, a mam to szczęście , że mogę do nich sięgać w oryginale. Te momenty wytchnienia oddzielają mnie od bieżących spraw, od walki, agresji, dyskusji, których nikt nie będzie pamiętał za kilka lat – mówi Marek Krajewski.

Czytaj i słuchaj także >>
bonda katarzyna 1200x660.jpg
Katarzyna Bonda: nienawidzę pisać

Jak podkreśla pisarz, ważną rolę w filozofii stoickiej odgrywa służba publiczna. - Staram się kierować w moim życiu dobrem wspólnoty, za którą uważam moją rodzinę, ale bliskie są mi również tradycje mojego narodu - przyznaje gość Marka Mądrzejewskiego.

Czy Unia Europejska upadnie tak jak Imperium Rzymskie? Skąd do Wrocławia przybyli rodzice pisarza? Czy Marek Krajewski tęskni za pracą wykładowcy?

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Marek Krajewski (autor kryminałów, filolog klasyczny, dr nauk humanistycznych)

Data emisji: 28.11.2015

Godzina emisji: 15.13

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uchodźcy w Polsce? Eichelberger: tak, nawet w naszych domach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 19:44
- Zamykanie tych ludzi w gettach jest najbardziej niebezpieczne. Przyjmowanie ich do domu byłoby najlepszą formą procesu asymilacji - podkreśla psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński: ciągle dowiaduję się, co znaczy być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 17:00
- Niby więcej wiem, bo minęło już 20 lat od mojego debiutu. Ciągle jednak mam wrażenie, że gdy pracuję przy nowej roli, to szeroko otwierają mi się oczy, że to tak może być i jest to fajne - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W nauce "inność" jest pożądana

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 18:57
Wybitny naukowiec prof. Michał Żylicz zwraca uwagę na fakt, że dla nauki jest niezwykle ważne, aby współpracować z ludźmi z innych kultur, którzy wychowali się w inny sposób i mają zupełnie inną wyobraźnię.
rozwiń zwiń