Kryzys to nie koniec. W zmianie kryje się szansa

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 20:00
Co jest fundamentem związku: idealne dopasowanie czy ciężka praca? O wzajemnej akceptacji i tworzeniu głębokiej więzi, a także sztuce kompromisu rozmawialiśmy w "Damskiej torebce".
Audio
  • Kryzys to nie koniec. W zmianie kryje się szansa (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

- Małżeństwo oznacza zrezygnowanie z części swego egoizmu i tworzenie czegoś wspólnie. Dziś wiele osób wchodzi jednak w związek z przekonaniem, że "każdy sobie rzepkę skrobie" - mówił Janusz Wardak, tata dziesięciorga dzieci. Wraz z Anną, z którą są w małżeństwie od 20 lat, opowiadali o trudnościach, jakie codziennie napotykają pary. 

Wraz z gośćmi rozmawialiśmy o tym, czy kryzys oznacza koniec, a także o przyczynach kryzysów w małżeństwie, związkach, rodzinie, zapobieganiu im i rozwiązywaniu. Jak zmieniły się sposoby wychodzenia z kryzysów? Czy wystarczająco dbamy o nasze relacje małżeńskie i dostrzegamy, w jakim stopniu wpływają one na dojrzewanie dzieci?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której przyczyny kryzysów oraz rosnącej liczby rozwodów diagnozował Bogdan Janowski z Międzypokoleniowej Akademii Rozwoju. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta JanuszewskaMira JankowskaMałgorzata Ostrowska-Królikowska 

Goście: Anna i Janusz Wardakowie (liderzy Akademii Familijnej w Polsce), Bogdan Janowski (trener i mediator rodzinny, małżeński, współzałożyciel wraz z żoną Międzypokoleniowej Akademii Rozwoju)

Data emisji: 12.03.2016

Godzina emisji: 11.15

asz

Czytaj także

Kryzys męskości? "Wyjątkowo widoczny w ojcostwie"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 14:25
- Męskość to zdolność do odpowiedzialnego wchodzenia w nieznane. A tym jest decyzja o związku na dobre i na złe oraz posiadaniu dzieci - uważa Konrad Kruczkowski, autor bloga haloziemia.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety nie decydują się na kolejne dzieci, bo brak im wsparcia?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 20:00
- Badania pokazują, że kobiety po urodzeniu pierwszego dziecka często doświadczają braku wsparcia. Jeśli mogą liczyć na pomoc, to raczej swoich rodziców czy teściów niż partnera – mówi dr Michał Polakowski z Fundacji ICRA.
rozwiń zwiń