Kobiece piękno. Dbałość o wygląd to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 14:32
- Widzę zmarszczki codziennie na mojej twarzy i wiem, że starość ujmuje urody. Ale piękno polega na aprobowaniu życia, by otrzymać jak najwięcej i coś od siebie przekazać - mówi aktorka i modelka Helena Norowicz.
Audio
Modelka Helena Norowicz w towarzystwie projektantów mody Michała Gilberta Lacha (L) oraz Kamila Owczarka
Modelka Helena Norowicz w towarzystwie projektantów mody Michała Gilberta Lacha (L) oraz Kamila Owczarka Foto: PAP/Stach Leszczyński

"Kobiety o wiek się nie pyta!" to reakcja wielu pań, które nie chcą (czy nie potrafią?) przyznać się do liczby lat. Często także przed sobą samą. I choć wiadomo, że starość jest nieunikniona, to każda z nich wielki wysiłek wkłada w zacieranie śladów zmian zachodzących w naszym ciele. Kosmetyka i chirurgia plastyczna to dziedziny, w których panuje nieustanny ruch. Być może dlatego, że pierwsze skojarzenie z pięknem dotyczy ciała, wyglądu.

Czytaj i słuchaj także
father-977491 1200.jpg
Kryzys męskości? "Wyjątkowo widoczny w ojcostwie"

- Coraz więcej kobiet dojrzewając zaczyna zwracać uwagę także na swoje potrzeby wewnętrzne - dodaje psycholog Monika Dreger i wyjaśnia, że nawet piękne zewnętrznie kobiety nie czują się dobrze w swojej skórze, życiu. A o tym, że płynące ze środka piękno i energia są niezbędne do szczęśliwego przeżycia czasu na Ziemi, zaświadczają urodzona w 1926 roku artystka i projektantka ceramiki użytkowej Danuta Duszniak oraz 81-letnia aktorka (od roku modelka!) Helena Norowicz. Ta ostatnia starą poczuła się dopiero, gdy zaproponowano jej, by przeszła na emeryturę. Na osobisty użytek znalazła więc formę protestu przeciw temu stanowi.

W audycji także rozmowa z dermatolog dr Nigmą Talib, autorką książki "Młoda bez skalpela".

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Agata PuścikowskaMira Jankowska

Goście: Monika Dreger (Warszawska Grupa Psychologiczna), Helena Norowicz (aktorka, modelka)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 11.15

asz/kul

Czytaj także

Zdrowie kobiet. "Badania kontrolne to podstawa!"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 10:00
Położnictwo i opieka nad kobietą ciężarną jest w Polsce na coraz wyższym poziomie, ale ciągle są problemy z profilaktyką. Zwłaszcza u starszego pokolenia kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety nie decydują się na kolejne dzieci, bo brak im wsparcia?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 20:00
- Badania pokazują, że kobiety po urodzeniu pierwszego dziecka często doświadczają braku wsparcia. Jeśli mogą liczyć na pomoc, to raczej swoich rodziców czy teściów niż partnera – mówi dr Michał Polakowski z Fundacji ICRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys to nie koniec. W zmianie kryje się szansa

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 20:00
Co jest fundamentem związku: idealne dopasowanie czy ciężka praca? O wzajemnej akceptacji i tworzeniu głębokiej więzi, a także sztuce kompromisu rozmawialiśmy w "Damskiej torebce".
rozwiń zwiń