X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cała prawda o życiu w zakonie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 15:50
Jak wygląda prawdziwe życie w zakonie? Czym jest powołanie? Dlaczego zakonnice odchodzą ze zgromadzeń? - To nie jest tak, że jesteśmy sklonowane, że wszystkie jesteśmy takie same - mówi matka Jolanta Olech.
Audio
  • Jak żyje się za klasztornymi murami (Damska torebka/Jedynka)
Czy powszechne przekonania o życiu w zakonie pokrywają się z prawdą?
Czy powszechne przekonania o życiu w zakonie pokrywają się z prawdą?Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Była przełożona generalna Urszulanek Serca Jezusa Konającego przekonuje jednocześnie, że wszystkie zakonnice łączy jedno. - Zdecydowałyśmy się na związanie z Chrystusem, które łączy się w sposób nierozerwalny z tym, że jesteśmy do dyspozycji Kościoła - wyjaśnia. - Chciałabym uświadomić ludziom, że po pierwsze jesteśmy kobietami, po drugie - należymy do tego świata, do współczesności - dodaje. - Poza tym zakony w Polsce nie miały czasu ani możliwości, żeby zdobyć taką wolność, jeśli chodzi o pokazywanie się, o działalność apostolską, jaką miały zakony na Zachodzie. Myśmy do 1989 roku musiały walczyć o przetrwanie - przyznaje.

Podczas audycji wyemitowaliśmy też wywiad z byłą siostrą zakonną Noemi, która opowiedziała, dlaczego opuściła klasztorne mury po 20 latach.

Posłuchacie również jednego ze światowych hitów w wykonaniu siostry Cristiny, która dwa lata temu podbiła serca publiczności muzycznego talent show w Włoszech, przełamując stereotypy związane z życiem zakonnic.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta JanuszewskaAgata Puścikowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: matka Jolanta Olech (była przełożona generalna Urszulanek Serca Jezusa Konającego, sekretarka generalna Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce); dr Monika Waluś (UKSW); s. Anna Maria Pudełko (apostolinka i psychopedagog powołania) i była siostra zakonna Noemi, dziś Joanna

Data emisji: 11.06.2016

Godzina emisji: 11.13

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Woyciechowski: nie ma zgody na wypychanie katolików z życia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 18:05
- Poprzez pedagogikę wstydu i szyderstwa, wymuszenia presji na to, by nie demonstrować swojego przywiązania do wiary, katolików wypycha się z życia publicznego - mówił w Jedynce prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie tajemnie kryją Sokółka i Legnica?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:00
Sokółka i Legnica - to tam miały miejsce zdarzenia, które uznane zostały za cuda. W obu przypadkach na hostii, która upadła na kościelną posadzkę pojawiły się czerwone plamki.
rozwiń zwiń