X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młode macierzyństwo. Początek szczęścia czy koniec świata?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 14:00
13 tys. nastolatek rocznie zostaje w Polsce matkami. U kogo mogą szukać pomocy? Czego najbardziej się boją nastolatki w ciąży? Czy młode mamy mogą liczyć na pomoc swoich rodziców?
Audio
  • Młode macierzyństwo. Początek szczęścia czy koniec świata? (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jedną z organizacji wspierających młode mamy jest Fundacja Javani. - Zapraszamy do nas od początku, od kiedy tylko dziewczyna zorientuje się, że jest w ciąży. Często nie jest wówczas w stanie szybko i logicznie myśleć. Jesteśmy po to, żeby ją wesprzeć i pokazać, że to nie jest koniec świata. Najczęściej zgłaszają się do nas nastoletnie dziewczyny lub ich mamy. I otrzymują od nas pomoc taką, jakiej w danym momencie potrzebują. Może to być doradztwo prawne, informacje dotyczące kontaktów z lekarzem, z położą - wylicza Dorota Napierała, dodając, że najistotniejsze dla Fundacji jest uważne słuchanie podopiecznych, dlatego, że każda sytuacja jest inna i wymaga innego podejścia.

Jak przyznaje Karolina Elbanowska, w internecie trudno jest trafić na fundacje pomagające nieletnim mamą. - Od maja pracujemy nad projektem, w ramach którego zgromadzimy na naszej stronie wszystkie dane dotyczące miejsc, fundacji, gdzie mama w kryzysie może szukać pomocy. Chcemy dotrzeć do mam niepełnoletnich, samotnych, mam dzieci chorych, czy takich, które same są ciężko chore będąc w ciąży - wylicza Karolina Elbanowska, odpowiedzialna za projekt Mama nie jest sama. Podkreśla ona, że fundacji zajmujących się kobietami w trudnej sytuacji jest wiele; ważne, żeby stworzyć mapę takich miejsc. 

Co jeśli nastolatka nie czuje się gotowa do roli matki? Na czym polega idea "Aniołów Stróżów" dla mam w trudnej sytuacji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-KrólikowskaAgata Puścikowska

Goście: Karolina Elbanowska (Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, projekt Mama nie jest sama), s. Magdalena Krawczyk (dyrektork Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi), Dorota Napierała (Fundacja Javani pomagająca młodym matkom), Ewelina (nastoletnia mama), 

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 11.10

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak odpoczywać, aby wakacje były nowym początkiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 15:00
Na myśl o wakacjach nie wszystkim robi się błogo. Wielu z nas ma jednak wypróbowane sposoby, dzięki którym, nawet kilka dni wolnego, dają szansę nie tylko podreperować nasze nadwątlone siły ale i odnowić kontakt z samym sobą.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać pisarką? Zdradzają Katarzyna Grochola i Maria Ulatowska

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 14:00
- Niektórzy wierzą w marzenia, inni nie. Wierzę, że każde marzenie się spełni. Nieważne, że na spełnienie jednego czekam dwa miesiące, a innego kilka lat, ale czekam, bo wiem, że się doczekam - mówi Maria Ulatowska i podkreśla, że trzeba starać się realizować swoje marzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przywrócić Polakom możliwość świętowania niedzieli?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:00
Prowadzące "Damską torebkę" zwracały uwagę na to, że myśląc o świętowaniu niedzieli, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy robimy rzeczy, które są zgodne z nami, naszymi predyspozycjami i uzdolnieniami.
rozwiń zwiń