X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Emigracja wreszcie jest także kobietą"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 15:16
- Po raz pierwszy w historii emigracja jest tak równościowa. Do tej pory obowiązywał mit emigracji politycznej, w którym to mężczyzna uciekał przed opresyjnym systemem. Dziś połowa Polaków, którzy emigrują to kobiety - mówi badaczka literatury dr Anna Kronenberg.
Audio
  • Jak widzą się i jak żyją Polki na emigracji (Damska torebka/Jedynka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: RainerPrang/Pixabay

W Gdyni trwa trzydniowa (4-6 listopada), zorganizowana przez tamtejsze Muzeum Emigracji, konferencja "Emigrantki własnym głosem". Biorą w niej udział m.in. pisarki, literaturoznawcy i badacze zagadnienia emigracji. Wśród nich jest również dr Anna Kronenberg.

Dr Anna Kronenberg Do tej pory obowiązywał mit emigracji politycznej, w którym to mężczyzna uciekał przed opresyjnym systemem. Dziś połowa Polaków, którzy emigrują to kobiety

- Wśród autorek powieści, dzienników i tomów poetyckich, bo tę grupę badałam, większość kobiet, które emigrują, to przedsiębiorcze i silne singielki. Głównym tematem ich twórczości jest to, że emigracja, nawet gdy jest to dla nich doświadczenie trudne i różnorodne, daje im wolność - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Przed czym uciekają Polki, ktore decydują się na emigrację, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska, Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Agnieszka Kieniewicz-Duverge (mieszka na Mauritiusie), Katarzyna Tubylewicz (pisarka, tłumaczka literatury szwedzkiej), dr Anna Kronenberg (badaczka literatury)

Data emisji: 5.11.2016

Godzina emisji: 11.12

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni: dzisiejsza emigracja pozbawiona jest piętna

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 08:21
- Nie ma ona charakteru przymusowego, jest to decyzja podjęta indywidualnie - przekonywała w radiowej Jedynce Karolina Grabowicz-Matyjas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: chcemy, by jak najwięcej rodaków wróciło do kraju

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 11:00
Chcemy sprowadzać do kraju osoby utożsamiające się z polskością - mówił w Jedynce wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, opowiadając o zmianach w Karcie Polaka i przygotowywanej ustawie o repatriacji. 2 maja obchodziliśmy Dzień Polaków i Polonii Za Granicą.
rozwiń zwiń