X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Slow life. Jak celebrować życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 20:00
- Ludzie nie rozumieją, że można się oddać całkowicie jakiejś rzeczy, choćby na pięć minut, ale zupełnie. Każdy wciąż goni, goni, wciąż narzeka, wciąż patrzy na kalendarzyk - mówi o. Leon Knabit, autor książki "Slow life według ojca Leona".
Audio
  • Slow life. Jak celebrować życie? (Damska torebka/Jedynka)
- Ważne jest aby poświęcić się temu, co dzieje się w tym momencie - podkreśla Olga Siara
- Ważne jest aby poświęcić się temu, co dzieje się w tym momencie - podkreśla Olga SiaraFoto: pixabay.com/Unsplash

vw-camper-336606_1920 1200.jpg
Długie weekendy w 2017. Jak je najlepiej wykorzystać?

Publikacja jest zbiorem rozmów z sześcioma różnymi, znanymi postaciami: Joanną Kołaczkowską, Anną Dymną, CeZikiem, Marcinem Prokopem, Markiem Kamińskim i Krzysztofem Skórzyńskim. Jak podkreśla 86-letni zakonnik, choć każda z tych osób jest zapracowana, to znalazła czas na rozmowę. - Ani razu przy tych rozmowach nie było spojrzenia na zegarek, nie było powiedzenia "nie mam czasu". Samo bycie w czasie i nieprzyspieszanie. Dobrze czynić dobro, być całym dla człowieka, z którym ma się kontakt - podkreśla o. Leon Knabit. 

- Wydaje mi się, że w filozofii wolnego życia nie chodzi o to, żeby żyć rozlaźle, żeby wszystko robić powoli, na zwolnionych obrotach. Chodzi o to, żeby celebrować czas, który się ma. Chodzi o to, żeby w tych momentach, które nie są naszą pracą, naszymi obowiązkami domowymi, nie patrzeć na zegarek. Czasem w nierobieniu niczego też można znaleźć sens, dla siebie, dla swoich dzieci - mówi Krzysztof Skórzyński.

Jak mądrze zwalniać? Czym przyciąga "duchowe SPA" benedyktynów w Tyńcu? To świat się śpieszy coraz bardziej czy każdy z nas? Dlaczego warto prowadzić kalendarz? Czym jest hygge? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-KrólikowskaAgata Puścikowska

Goście: o. Leon Knabit, Krzysztof Skórzyński, Olga Siara

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 11.13

gs/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich o relacji matki z córką

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 13:00
- Moje wychowanie było dość ostre. Osobą ciepłą i najbliższą mojemu sercu był ojciec. Relacje z nim były bardzo ciepłe, rozumieliśmy się. Tego mi brakowało w dzieciństwie i pomyślałam, że ja moim dzieciom właśnie to dam - mówiła Anna Seniuk wspominając swoje dzieciństwo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe narodziny w Betlejem i ekstremalne porody dziś

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 14:43
- W mojej pracy zdarzają się porody ekstremalne: szybkie, czasem bardzo radosne, czasem ciężkie. Kobiety rodzą też w samochodach w drodze do szpitala lub przy samym szpitalu, rodzą w domach - mówiła o swych doświadczeniach Monika Nowicka, położna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy umiemy być wdzięczni za to, co mamy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:11
W ostatnim dniu roku rozmawialiśmy o górkach i dołkach, które przytrafiają się w życiu każdego z nas, a także o tym, że czasem trudniej zmierzyć się z sukcesem niż z porażką.
rozwiń zwiń