Kobieta kobiecie...? Wsparciem!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:10
- Z koleżankami w redakcji patrzyłyśmy, jak to się dzieje, że między kobietami często pojawia się niechęć, a nawet rywalizacja i wrogość zamiast współpracy. Zdecydowałyśmy się więc na akcję "Solidarność kobiet ma sens" i okazało się, że wcale nie jest tak źle - mówi Katarzyna Droga, redaktor naczelna miesięcznika "Sens".
Audio
  • Czy solidarność kobiet ma sens? (Damska torebka/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Robert Kneschke/Shutterstock.com

W sobotę 4 marca przypada trzeci już finał ogólnopolskiej akcji "Solidarność kobiet ma sens". Jej celem jest wzajemne wspieranie się kobiet w środowisku zawodowym, biznesowym oraz prywatnym, które pomaga rozwojowi ich karier oraz wpływa na poprawę jakości ich życia.

Klubiki malucha, grupy samopomocy, spółdzielnie - przykładów kobiecych inicjatyw skierowanych do kobiet nie brakuje. Goszcząca w audycji Hanna Bem - psycholog i coach wspierająca kobiety m.in. w realizowaniu ich talentów - prowadzi Kobiecą Samopomoc Zawodową. - Nasze spotkania ujmują życie i kobietę holistycznie. Chodzi o stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której kobiety mogą się zatrzymać, przyjrzeć się sobie, szczerze przeanalizować i zastanowić się, czego tak naprawdę chcą, odsuwając trochę na bok oczekiwania środowiska - tłumaczy.

W programie mówiono również o tym, jak wyglądają towarzyskie i rodzinne relacje między kobietami, a także wysłuchać można było minireportażu Klaudii Porębskiej, która odwiedziła z mikrofonem klub malucha "Mama i ja".

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą:  Marta Januszewska i Mira Jankowska

Goście: Katarzyna Droga (redaktor naczelna miesięcznika "Sens"), Hanna Bem (psycholog i coach, założycielka Kobiecej Samopomocy Zawodowej)

Data emisji: 4.03.2017

Godzina emisji: 11.11

pg/bch

Czytaj także

Girls Code Fun - dziewczyny do komputerów!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 11:15
Urodziła się w Białymstoku, dorastała w Nowym Jorku, była nauczycielką w Korei Południowej, a po wakacjach na Filipinach zdecydowała się wrócić do Polski. Tu założyła szkołę programowania dla dziewczynek, choć ukończyła psychologię, a nie informatykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z racji biologii kobiety uzależniają się szybciej"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 15:08
- Kobiety inaczej metabolizują i trawią alkohol. Ze względu na mniejszą ilość wody w ich organizmach alkohol inaczej się rozkłada. Mają one również zupełnie inną gospodarkę hormonalną - mówi terapeutka uzależnień Justyna Matkowska.
rozwiń zwiń