X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy cisza jest towarem luksusowym?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 16:10
Żyjemy w czasach hałasu. Dźwięki atakują nas ze wszystkich stron: szum samochodów, komputerów, dzwonki telefonów, sami to potęgujemy słuchając wiadomości, muzyki...
Audio
  • Czy potrzebna jest nam cisza i do czego? (Damska torebka/Jedynka)
Cisza staje się czymś luksusowym
Cisza staje się czymś luksusowymFoto: Olena Yakobchuk/shutterstock

Nawet odpoczywać za bardzo nie umiemy w ciszy. A może cisza jest już niepotrzebna? Tylko jak wtedy tłumaczyć np. popularność wyjazdów wypoczynkowych, podczas których mamy "za zadanie" przebywać w ciszy, albo sesji medytacyjnych?

Z jakiegoś powodu mówimy też o "świętym spokoju", jako czymś pożądanym. A może cisza powinna być... lekiem na receptę? Gdzie i po co szukać ciszy? 

Zmysł słuchu jest jedynym zmysłem, który się nigdy nie wyłącza. - On nawet jak śpimy to cały czas pracuje - wyjaśnia dr Elżbieta Włodarczyk, laryngolog. Dlatego cisza jest tak potrzebna do regeneracji słuchu.

Piosenkarka Halina Frąckowiak zwraca uwagę, że istnieje synchronizacja między naszym światem wewnętrznym i zewnętrznym. - Jeśli w nas jest harmonia i spokój, wtedy my kochamy tę ciszę, harmonię i spokój - mówi artystka.

Łukasz Zakrzewski, absolwent studiów MBA, uczestnik Rekolekcji Ignacjańskich w Milczeniu, miłośnik samotnych wędrówek mówi czym jest dla niego cisza. Przyznaje że rekolekcje wcale nie są takie ciche, bo nawet jak się samemu nie odzywa, to słyszymy innych ludzi.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Mira Jankowska

Goście: dr Elżbieta Włodarczyk (laryngolog, foniatra ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach), Halina Frąckowiak (piosenkarka),  Łukasz Zakrzewski (absolwent studiów MBA, uczestnik Rekolekcji Ignacjańskich w Milczeniu, miłośnik samotnych wędrówek)

Data emisji:  4.11.2017

Godzina emisji: 16.12

ag/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy umiemy być wdzięczni za to, co mamy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:11
W ostatnim dniu roku rozmawialiśmy o górkach i dołkach, które przytrafiają się w życiu każdego z nas, a także o tym, że czasem trudniej zmierzyć się z sukcesem niż z porażką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak otoczyć troską starzejących się rodziców czy teściów?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:55
 Jak taka opieka wygląda, a jak wyglądać by mogła? Na jakie udogodnienia ze strony państwa możemy liczyć? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy tym, co jemy. O jakości tego, co nakładamy na talerze

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 17:38
- Mam wrażenie, że coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne produkty. Coraz więcej osób chce się świadomie odżywiać - podkreśliła w radiowej Jedynce Anna Ogiegło.
rozwiń zwiń