X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawność. Jak słabość zamienia się w moc

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 18:30
Życie rodzinne czasem naznaczone jest chorobą i niepełnosprawnością. W audycji spotkaliśmy się z członkami rodzin, w których niepełnosprawność dyktuje warunki, ale absolutnie nie sprawia, że rodzina jest nieszczęśliwa.
Audio
  • Niepełnosprawność. Jak słabość zamienia się w moc (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Prazis Images

W audycji rozmawialiśmy m.in. z 26-letnią Magdą, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziewczyna kocha poezję śpiewaną i z pasją jeździ na koncerty, a swoimi zainteresowaniami zaraziła rodziców. Teraz wszyscy razem uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, a rodzice - właśnie dzięki niepełnosprawnej córce, której pomagają w przemieszczaniu się - pokochali muzykę i zyskali ciekawe hobby.

W audycji także inne historie, które pokazują, że nawet w trudnej życiowej sytuacji można żyć szczęśliwie i twórczo.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Mira Jankowska

Goście: Anna Pałka (wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Siloe z Lublina), pani Małgorzata (mama niepełnosprawnego Macieja, który zmarł 5 lat temu), Magda (26-latka z porażeniem mózgowym), pani Anna (mama Magdy), Kazimierz Szałata (tata niepełnosprawnej Ani, która zmarła 15 lat temu)

Data emisji: 25.11.2017

Godzina emisji: 16.09

mg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przez trudy do gwiazd" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 11:00
Dwa lata temu do radia napisała studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Marta Szwonder. Chciała, by nagłośniono sprawę jej walki z NFZ, które odmawiało jej pokrycia kosztów operacji nóg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta kobiecie...? Wsparciem!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:10
- Z koleżankami w redakcji patrzyłyśmy, jak to się dzieje, że między kobietami często pojawia się niechęć, a nawet rywalizacja i wrogość zamiast współpracy. Zdecydowałyśmy się więc na akcję "Solidarność kobiet ma sens" i okazało się, że wcale nie jest tak źle - mówi Katarzyna Droga, redaktor naczelna miesięcznika "Sens".
rozwiń zwiń