Rodzina to małe przedsiębiorstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 18:01
A często taka rodzina prowadzi własny biznes. Czy sytuacja kiedy życie rodzinne przenika się z zawodowym wzmacnia rodzinę, czy raczej ją osłabia?
Audio
  • Rodzinna firma spaja czy rozbija rodzinę (Damska torebka/jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W takim przypadku na rodzinę nakładają się dwie rzeczywistości. Jakie wyzwania stoją przed takimi rodzinami? Zwłaszcza, że większość firm w Polsce to firmy rodzinne.

Jakie są plusy i minusy sytuacji, gdy jesteśmy razem w pracy i poza nią? I co się dzieje, gdy rodzinę dopada kryzys lub też, gdy firmę dopada kryzys? Czy wtedy nieuchronnie kryzysy się ze sobą łączą i podwajają?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

20 kwietnia w Warszawie będzie obradowało II Międzynarodowe Forum Przedsiębiorczości Rodzinnej. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym tego wydarzenia.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Mira Jankowska i Agata Puścikowska

Goście: Aneta Włodarczyk (dyrektor finansowy w dużej firmie rodzinnej), Izabela Anuszewska (mentorka biznesu), Anna Skorupska (socjolog , która pracę w korporacji zamieniła na stworzenie własnej firmy rodzinnej)

Data emisji: 7.04.2018

Godzina emisji: 16.10

ag

Czytaj także

Stanisław Ryłko. Od szewca do milionera

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:35
Stanisław Ryłko pochodzi z szewskiej rodziny, a szycie butów zaczynał jako nastolatek. Dziś sprzedaje kilkaset tysięcy par rocznie w sieci ponad stu firmowych sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukcesja w firmach rodzinnym. Nowe prawo zapewni ciągłość działania firmy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 11:30
Obecnie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej miesięcznie trafia około 100 zgłoszeń o śmierci przedsiębiorcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy rodzinne: korzystne przepisy wejdą w życie z mocą wsteczną

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 19:25
Korzystne dla sukcesorów firm zmiany podatkowe wejdą z mocą wsteczną od 1 stycznia tego roku; projekt przyjął Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował w poniedziałek dyrektor departamentu podatków dochodowych w resorcie finansów Maciej Żukowski.
rozwiń zwiń