Marzenia. Czy warto je mieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 08:09
W audycji "Damska torebka" rozmawialiśmy o tym, skąd się biorą marzenia i co zrobić, by nawet te trudne do realizacji spełnić.  
Audio
  • Marzenia. Dlaczego je mamy? Jak je realizować? (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KieferPix/shutterstock.com

- Wydaje mi się, że pomyłka, którą często popełniamy myśląc o marzeniach to takie trochę bujanie w obłokach w momencie, w którym powinniśmy stworzyć konkretny i twardy plan. Mylimy marzenia z planami - mówi pisarka Justyna Bednarek. 

Zdaniem aktorki Ewy Błaszczyk, prowadzącej Fundację Akogo o planach rozmawiamy z rodziną i znajomymi a "marzenia to takie wspaniałe rzeczy, o których się nie mówi". - Trzeba je mieć takie ogromniaste, żeby było skąd spadać - dodaje.

- Marzenia to niebywała rzeczywistość, która gdzieś tam się rodzi w głowie i za jakiś czas okazuje się, że to się zaczyna dziać, jeżeli tylko zechcemy. Potem okazuje się, że to miało jakiś sens - mówi z kolei dr Paweł Grabowski, założyciel Fundacji Hospicjum św. Proroka Eliasza.

Jak odróżnić marzenia od planów? Jakie marzenia i plany mają goście "Damskiej torebki"? Co robią aby je realizować? Dlaczego niektórzy boją się marzyć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska

Goście: Ewa Błaszczyk (aktorka, Fundacja Akogo), Justyna Bednarek (pisarka) dr Paweł Grabowski (Fundacja Hospicjum św. Proroka Eliasza)

Data emisji: 12.05.2018

Godzina emisji: 16.10

kh

Czytaj także

Dziecko w świecie mediów. Jak wyznaczyć granice?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 17:40
Internet, gry, aplikacje na telefon, filmy i programy, czasopisma - obecnie już od najmłodszych lat otoczeni jesteśmy przez media. Jak zdrowodawkować je dzieciom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytury dla matek z czwórką dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 18:00
Czy to dobry pomysł, by matki pracujące w domu i wychowujące minimum czworo dzieci otrzymywały emerytury? Czy praca kobiety w domu jest wyborem czy koniecznością? Jaką ma wartość? Czy jest właściwie oceniana i doceniana? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majowe święta. Nowoczesny nieoczywisty patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 09:38
Wiwat maj, 3 maj! - co te słowa oznaczają w 2018 roku? Jak cieszyć się Polską i polskością, i czy jest z czego? W radiowej Jedynce rozmawialiśmy o ciekawych i nowoczesnych projektach, które chociaż być może nie wprost, wpisują się w radość z polskości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza Komunia to nie ślub

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 17:00
W kolorowych pisemkach można przeczytać, że wyprawienie dziecku Pierwszej Komunii przypomina obecnie zorganizowanie wesela. Podobno ma być drogo, komercyjnie i z pompą. Czy ten obraz jest prawdziwy? 
rozwiń zwiń