X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pozytywne przesłanie do walki z depresją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 19:00
Depresję można pokonać! O skutecznych narzędziach do walki z tą chorobą, którymi dysponują medycyna i psychologia, mówili goście "Eureki".
Audio
  • Pozytywne przesłanie do walki z depresją (Eureka/Jedynka)
Szacuje się, że na świecie żyje ponad 120 mln ludzi chorych na depresję, a w Polsce zmaga się z nią ok. 17 proc.osób
Szacuje się, że na świecie żyje ponad 120 mln ludzi chorych na depresję, a w Polsce zmaga się z nią ok. 17 proc. osóbFoto: pixabay.com/domena publiczna

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa zaburzenia depresyjne za jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności zawodowej i społecznej. Według statystyk organizacji, są one obecnie czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie, a w 2020 r. przesuną się na miejsce drugie, po niedokrwiennej chorobie serca. Zaburzenia depresyjne mogą wystąpić u każdego - niezależnie od: płci (kobiety chorują jednak 2,5 razy częściej niż mężczyźni), wieku (depresja dotyka również dzieci) i niezależnie od dobrej pozycji zawodowej oraz odnoszonych sukcesów zawodowych. Wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku aż tu nagle pojawia się smutek, apatia, przygnębienie, mamy problemy z koncentracją, nic nas nie interesuje, spada nasza samoocena, tracimy apetyt i ochotę na kontakty z innymi ludźmi, a życie seksualne wygaszone zostaje do zera.

W audycji zaproszeni do studia specjaliści (lekarze i psychoterapeuci) podpowiadali jak nie dać się depresji i co robić, gdy zauważymy pierwsze symptomy choroby. Podpowiadamy też jak obserwować ludzi z naszego najbliższego otoczenia, aby zauważyć u nich pierwsze objawy depresji. Zachęcamy, aby szczególnie przed Świętami zainteresować się naszymi sąsiadami, którzy są samotni i odizolowani społecznie, bo być może potrzebują wsparcia i pomocy. Może depresja jest tuż obok za ścianą u naszego sąsiada i warto podać rękę, aby wyciągnąć mieszkającego obok CZŁOWIEKA ze stanu depresyjnego przygnębienia?

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: Bożena Hrycan - lekarz psychiatra, Mariola Kossowicz – psycholog i psychoterapeuta oraz pacjentka, która zmaga się z depresją.)

Data emisji: 24.03.2015

Godzina emisji: 20.14

asz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdy jedynym przyjacielem jest sufit. Leczenie depresji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 02:15
Osoby z depresją przyznają, że w najgorszych momentach czuli, że ich jedynym przyjacielem jest sufit. - Leczenie depresji powinno być szyte na miarę chorego oraz jego osobowości - mówi psychiatra dr Sławomir Murawiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dzieje się w mózgu chorego na depresję?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 13:51
Depresja stanowi dziś czwarty, najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie, a do roku 2020 choroba ta ma znaleźć się na drugim miejscu. Wiele ośrodków badawczych prowadzi badania związane z poznaniem procesów, które przebiegają w mózgach chorych na depresję.
rozwiń zwiń