X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy od 20 lat w Libanie. "To wart poznania kraj"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 22:59
- Polscy archeolodzy pojawili się w Libanie we właściwym czasie i zadomowili się tam. Jest to słabo poznany i bardzo piękny kraj, a o samej Fenicji wciąż wiemy mało - mówi dr hab. Tomasz Waliszewski.
Audio
  • Jakie są osiągnięcia polskich naukowców w Libanie? (Eureka/ Jedynka)
Ruiny w Baalbek w Libanie
Ruiny w Baalbek w LibanieFoto: Paul Saad via Foter.com / CC BY-NC-ND

Polscy archeolodzy od 20 lat pracują w Libanie. - Zaczynaliśmy w lipcu 1996 roku i na obiekt badań wybraliśmy ruiny starożytnej wsi, bo było wiadomo, że po paru tygodniach spędzonych w tym miejscu na pewno coś znajdziemy. Dla młodych ludzi, rozpoczynających karierę w zawodzie było to bardzo ważne - opowiada dr hab. Tomasz Waliszewski.

Rzeczywiście, tak jak mówi naukowiec, polscy badacze od początku prac napotykali na spektakularne pozostałości dawnej osady, pozostawione w ziemi. Były to mozaiki podłogowe kościoła, świątynia rzymska, ślady produkcji oliwy itd. - Trochę to przerażające, bo nigdy nie myślałem, że tyle lat spędzę w jednym kraju, musimy pamiętać o tym, że w ciągu roku jesteśmy tam w 5-6 tygodni, czyli tyle, na ile nam pozwalają środki finansowe i czas - mówi archeolog.

Z nagrania audycji dowiecie się, jakie są największe odkrycia Polaków. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr hab. Tomasz Waliszewski (szef polskich misji w Chhim oraz w Jiyeh, dyrektor Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 19.12

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archeologia od kuchni. "Okropne jest życie kucharza na misji"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 15:16
- Na wyprawę do Syrii zaproszono mnie pod warunkiem, że będę zajmowała się kuchnią. Przyjęłam to entuzjastycznie, nie mając pojęcia, na co się porywam - mówiła w Jedynce Xenia Kolińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starożytne deportacje i Piknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 14:30
Jak przesiedlano ludność w Mezopotamii i jakie miało to skutki demograficzne i etniczne? O starożytnych deportacjach opowiedzieli archeolodzy Xenia Kolińska i prof. Rafał Koliński.
rozwiń zwiń