X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie będzie radio przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 01:12
- Do radia się dorasta, a w dzisiejszych czasach jest ono dość trudnym i wymagającym medium, bo wymaga skupienia i zatrzymania się - mówi Barbara Kiepas-Jeleńska, dyrektor Biura Technologii i Cyfryzacji Polskiego Radia.
Audio
  • Jaka jest przyszłość radia i technologii nadawczych? (Eureka/ Jedynka)
Pomimo zmian technologicznych i ogromnej ekspansji internetu, radio nie przestaje być towarzyszem w naszym życiu codziennym
Pomimo zmian technologicznych i ogromnej ekspansji internetu, radio nie przestaje być towarzyszem w naszym życiu codziennymFoto: Martin Hesketh via Foter.com / CC BY

Radio cyfrowe oznacza dla słuchaczy więcej programów, lepszą jakość nadawania i znacznie bogatszy wybór. Skrót DAB, Digital Audio Broadcasting odnosi się do technologii, pozwalającej nadawać programy radiowe w formie cyfrowej. - Mimo tego, że radio cyfrowe istnieje w Polsce od dwudziestu lat, nie spowodowało to, że słuchacze się do niego przekonali i korzystają z tego systemu nadawczego - komentuje Barbara Kiepas-Jeleńska.

Jak dodaje Marek Walczyk, przewagą radia nad internetem czy telewizją jest to, że nie absorbuje w równym stopniu wszystkich zmysłów i pozostawia słuchaczowi swobodę działania. Nadal oczekujemy dobrego programu i spełniania jednej z jego najważniejszych funkcji, jaką jest bycie przyjacielem codzienności.

W programie opowiadamy o największych ograniczeniach FM i AM oraz o tym, jakie nadzieje niesie cyfryzacja i czy zasięg stuprocentowy jest możliwy do ostągnięcia. Wyjaśniamy, czym jest inteligentne radio i mówimy, jak będzie wyglądało radio przyszłości.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: Barbara Kiepas-Jeleńska (dyrektor Biura Technologii i Cyfryzacji Polskiego Radia), Marek Walczyk (główny specjalista Biura Technologii i Cyfryzacji Polskiego Radia)

Data emisji: 13.02.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sposób, by uczynić polskich naukowców najlepszymi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 22:50
- Nasze hasło brzmi "Wspieramy ludzi najlepszych, by byli jeszcze lepsi" i to się udaje. Pomagamy elitarnej grupie naukowców, która jest bardzo efektywna - mówi profesor Maciej Żylicz, prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erlends Calabuig: proces cyfryzacji radia to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:17
- Rozwój nowych technologii obserwujemy od lat. Radio musi się do nich dostosować, nie może ich ignorować - mówi w radiowej Jedynce dyrektor generalny sieci Euranet Plus.
rozwiń zwiń