X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko szczotka, pasta, kubek i ciepła woda. Jak dbać o zęby?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 00:17
- Gdy są sprzyjające warunki miejscowe, jak ubytek próchnicowy, aparat ortodontyczny lub uraz zgryzowy, to wówczas może dojść do tego, że zapalenie dziąsła przejdzie w zapałenie przyzębia - mówi lekarz dr hab. Jan Kowalski.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: puhhha / Shutterstock

W grupie dorosłych Polaków w wieku 35-44 lat zaledwie 1 proc. pacjentów posiada zdrowe przyzębie. - Jest to ta część jamy ustnej, która znajduje się przy zębie, czyli jest to dziąsło i tkanki, znajdujące się poniżej, które utrzymują ząb w zębodole, cement pokrywający korzeń zęba, włókna i tkanka ozębnej oraz kość ze struktury, w której ząb jest zanurzony - opowiada dr hab. Jan Kowalski.

Problemem, jaki pojawia się w przypadku dbałości o przyzębie, jest fakt, że jest to tkanka znajdująca się pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi częściami ciała. Właśnie takie usytuowanie sprawia, że pod względem ilości i różnorodności gatunkowej bakterii, jest to najbardziej zanieczyszczony obszar w ciele ludzkim. - Problem zaczyna się wtedy, kiedy pozwolimy tym bakteriom na zbytni rozwój i skolonizują przestrzeń, znajdującą się między szkliwem zęba a dziąsłem - wyjaśnia lekarz.

O tym, jak dbać o przyzębie, mówimy więcej w dołączonym do artykułu nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: dr hab. Jan Kowalski (zastępca sekretarza Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Delegat Polski w Europejskiej Federacji Periodontologii), prof. dr hab. Edward Franek (kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA), dr hab. Maciej Kostrubiec (Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 19.10

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wygrać walkę z łysieniem i zakolami?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 23:13
- Włosy są bardzo cenne, nie rozmnażają się jak np. trawa i powinny być dobrze traktowane, by służyły nam możliwie jak najdłużej - mówi dr Grzegorz Turowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź swoją wiedzę o ziołach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 10:34
Przez tysiące lat ludzie stosowali rośliny, by leczyć, ratować i przedłużać życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne badanie, o którym powinna pamiętać każda kobieta

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 21:18
- Zgodnie z powiedzeniem, rak szyjki macicy to choroba biednych, bo wynika z zaniedbań, wielodzietności, dużej liczby partnerów i palenia - mówi cytolog, dr Jan Faryna.
rozwiń zwiń