NCBR wspiera rozwój nowych kadr dla ważnych gałęzi gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:27
- Uruchomiliśmy te konkursy, żeby w tych ważnych dla naszej gospodarki i dynamicznie rozwijających się obszarach zapewnić dopływ dobrych, kompetentnych, pomysłowych i przedsiębiorczych pracowników - mówi Kamil Melcer z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • Kamil Melcer o konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu" i "Rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego" (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

30 czerwca minęła 34. rocznica zakończenia produkcji syreny – polskiego samochodu, który pojawił się na naszych drogach 60 lat temu. Marzenie o polskim przemyśle samochodowym jest wciąż żywe. Wskrzesili je twórcy syrenki, którzy 5 lat temu rozpoczęli pracę nad autem przypominającym słynną syrenę. Powstał prototyp, przeprowadzono testy, ale to nie koniec. Inny zespół konstruktorów zbudował także pierwsze polskie super auto. To arrinera hussarya – sportowe coupé o maksymalnej prędkości 340 km/h. W ubiegłym roku 33 egzemplarze miały trafić do najbogatszych ludzi świata.

To właśnie branży motoryzacyjnej poświęcony jest jeden z uruchomionych ostatnio konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, których celem jest wsparcie rozwoju przyszłych kadr. Drugi konkurs dotyczy rozwoju kadr dla sektora usług dla biznesu. Szczegóły w nagraniu.

Audycja została przygotowana przy współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Cykl audycji będzie realizowany do grudnia 2017 w każdy wtorek po godz. 19.10.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Kamil Melcer (Narodowy Centrum Badań i Rozwoju), Anna Magnowska (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu)

Data emisji: 4.07.2017

Godzina emisji: 19.08

pg/mg

Czytaj także

WoodINN: 120 mln zł na innowacje w branży leśno-drzewnej i meblarskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 14:48
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia kolejny program sektorowy. Wsparcie przy realizacji innowacyjnych projektów będą mogły otrzymać przedsiębiorstwa z branży leśno-drzewnej, meblarskiej i przemysłów z nimi współpracujących. Przeznacza się na ten cel 120 mln złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBR: szybka ścieżka dla projektów spoza Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 10:28
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs dla przedsiębiorców w ramach programu „Szybka ścieżka”. Tym razem na wsparcie innowacyjnych projektów mają szanse słabiej rozwinięte regiony kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: w latach 2008-15 Polska światowym liderem w dynamice wydatków firm na B+R

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 08:02
Polska była światowym liderem pod względem dynamiki wzrostu wydatków na B+R w latach 2008-2015 - wynika z opublikowanego niedawno raportu Global Innovation Index 2017. W European Innovation Scoreboard 2017 znaleźliśmy się jednak na czwartym od końca miejscu w UE.
rozwiń zwiń