Archeolodzy z 17 krajów spotkali się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:40
Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW gościło kilka dni temu w Warszawie specjalistów z 17 krajów, którzy zajmują się historią obszarów wokół Morza Czerwonego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LuFeeTheBear/shutterstock.com

Morze Czerwone to lądowy i morski szlak handlowy z całym bogactwem portów, miast i osad czerpiących korzyści z wymiany między światem śródziemnomorskim a Arabią i dalekimi Indiami. Na warszawskim spotkaniu podsumowano badania prowadzone tam zarówno przez międzynarodowe ekipy, jak i naszych archeologów. A Polacy obecni są na kilku stanowiskach - m.in. w Arabii Saudyjskiej i Egipcie.

Więcej na ten temat opowiedzą prof. Piotr Bieliński z Instytutu Archeologii UW i Marcin Wagner, członek misji w Aynuna (Arabia Saudyjska).

***

Na "Eurekę" w piątek (14.07) o godz. 19.10 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

mg/pg

Czytaj także

Rewelacyjne polskie odkrycia w Egipcie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 16:58
- W miejscu, gdzie nikt nie spodziewał się niczego poza starożytnym śmietniskiem odkryliśmy cmentarzysko, które rozwijało się przez 4 tys. lat - mówi prof. Karol Myśliwiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurdystan. Rajska Dolina w cieniu wojny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 01:12
W Regionie Kurdystanu, autonomicznej jednostce Iraku, polscy archeolodzy dokumentują architekturę i ślady współistnienia wielu kultur i religii. W ostatnich miesiącach ten obszar stał się celem ataków Państwa Islamskiego.
rozwiń zwiń