X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tam, gdzie nauka i przemysł podają sobie rękę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 00:48
- Pomoc finansowa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest najlepszym sposobem na to, by osiągnąć postęp w nauce, bo firmy musiałyby wyłożyć pieniądze z własnych środków lub za pomocą kredytów, co byłoby trudne - mówi dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, profesor w Instytucie Metali Nieżelaznych.
Audio
  • Współpraca nauki i przemysłu we wdrażaniu nowych rozwiązań (Eureka/Jedynka)
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.Foto: science photo / Shutterstock

Dzięki konkursom Narodowego Centrum Badań i Rozwoju udało się dofinansować m.in. projekty nano dławika, swoistego "odkurzacza", usuwającego zakłócenia w sieci elektroenergetycznej i spągoładowarki, pojazdu kopalnianego, zwiększającego bezpieczeństwo pracy. Obecnie trwa nabór do kolejnego konkursu w programie regionalne agendy naukowo-badawcze.

- Zależało nam na opracowaniu rozwiązań, które poprawią zarówno żywotność maszyn i urządzeń energetycznych poprzez wyeliminowanie negatywnych skutków. Dodatkowo będziemy starali się zredukować czynnik hałasu, co też jest bardzo istotne. Nie wyobrażam sobie realizacji takiego przedsięwzięcia w pojedynkę, dlatego stworzenie konsorcjum i zdobycie dofinansowanie są kluczowe w jego realizacji - opowiada zwyciężczyni zeszłorocznej edycji konkursu, dr hab. Aleksandra Kolano-Burian.

Jakie projekty mają szanse na dofinansowanie? Co dotychczas udało się odkryć dzięki projektom NCBR? Zapraszamy do słuchania.

Audycja powstała w ramach cyklu sponsorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Anna Ostapczuk (dyrektor Działu Zarządzania Programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), dr hab. Aleksandra Kolano-Burian (profesor w Instytucie Metali Nieżelaznych), dr inż. Małgorzata Malec (dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG)

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NCBR wspiera rozwój nowych kadr dla ważnych gałęzi gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:27
- Uruchomiliśmy te konkursy, żeby w tych ważnych dla naszej gospodarki i dynamicznie rozwijających się obszarach zapewnić dopływ dobrych, kompetentnych, pomysłowych i przedsiębiorczych pracowników - mówi Kamil Melcer z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże granty dla liderów innowacyjności nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 00:04
- Nie jesteśmy dużą firmą i nie mamy wielkich obrotów. Jako mały przedsiębiorca jest nam trudno przebrnąć przez procedury różnych banków, a udało nam się otrzymać pomoc z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - mówi Paweł Pater, główny projektant z firmy Goster.
rozwiń zwiń