Dieta cud bez efektu jo-jo wg Moniki Honory

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 23:24
- Najgorszy w przypadku odchudzania jest moment, gdy przychodzi efekt jo-jo. Jak pokazują badania, tylko co piątej osobie udaje się utrzymać wagę po okresie 6-8 miesięcy po zakończeniu diety - opowiada Monika Honory.
Audio
  • Monika Honory opowiada o programie przemian diety według jej autorskiego programu (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Studio ART/ Shutterstock

Od dziecka Monika Honory borykała się ze zbędnymi kilogramami, które w miarę upływu czasu przerodziły się w otyłość. W dorosłym życiu próbowała wielu diet, które zwykle kończyły się powrotem do wcześniej wagi i oscylowaniem pomiędzy powracającymi efektami jo-jo. Ratunkiem dla niej okazał się autorski program diet z zupami w roli głównej.

- W pewnym momencie postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i w ten sposób powstał program przemian. Gdy zaczynałam, ważyłam 104 kg przy wzroście 165 cm, co było trudne zarówno fizycznie, jak i psychicznie - opowiada autorka poradników na temat skutecznego odchudzania.

O tym, jakie są główne problemy w przypadku przeprowadzania większości diet, które z priorytetów mogą pozwolić na osiągnięcie najlepszych efektów i jak uniknąć efektu jo-jo, jedząc zupy, mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Monika Honory (autorka programu redukcji wagi "Przemiany według Moniki Honory", blogerka, autorka poradników na temat skutecznego odchudzania)

Data emisji: 24.07.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/mg

 

Czytaj także

Problem otyłości wśród dzieci. Przyczyną niewiedza?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:24
- Zatrważające są wyniki badań. Aż 50 procent uczniów w Polsce w szkołach podstawowych i gimnazjach nie je pierwszego śniadania, co jest wbrew podstawowym zasadom poprawnej diety - mówi Joanna Jaczewska-Szyc z Instytutu Żywności i Żywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jabłko kontra czekolada. Jak wyrobić nawyk zdrowego żywienia?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:28
- Kiedyś nie było tylu dietetyków, ale nie przekłada się to na statystyki otyłości. Brakuje działań profilaktycznych i edukacji w kwestii żywienia od najmłodszych lat - mówi dietetyk Małgorzata Krukowska.
rozwiń zwiń