X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kaplica Merefnebefa. Starożytny Egipt w Warszawie

Od piątku (8.12) bez wyjazdu nad Nil można zwiedzać kaplicę grobową Merefnebefa odkrytą przez misję prof. Karola Myśliwca w Sakkara w 1997 r.
Polscy archeolodzy prowadzący wykopaliska w Sakkara w Egipcie odkryli grobowiec egipskiego dostojnika Meref-Naebeta z czasów VI dynastii z bogato zdobionymi ścianami (zdjęcie z 1997 roku)
Polscy archeolodzy prowadzący wykopaliska w Sakkara w Egipcie odkryli grobowiec egipskiego dostojnika Meref-Naebeta z czasów VI dynastii z bogato zdobionymi ścianami (zdjęcie z 1997 roku)Foto: PAP/CAF-EPA
O Audycji

Naturalnej wielkości makieta tego zabytku stanęła w sali Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Dla zwiedzających jest to jedyna szansa zobaczenia tego zabytku w całości i podziwiania zdobiących go unikatowych polichromowanych reliefów. W Egipcie kaplica nie jest udostępniona dla turystów ze względu na stan zachowania skały, w której została wykuta.

O historii tego światowej klasy odkrycia oraz o muzealnej prezentacji opowiedzieli w audycji archeolodzy i organizatorzy tej ekspozycji: dr Wojciech Brzeziński (dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego), dr hab. Kamil Kuraszkiewicz (obecny kierownik misji Sakkara), Agnieszka Kowalska (egiptolog, członek misji) oraz Małgorzata Radomska (Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN).

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Wojciech Brzeziński (dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego), dr hab. Kamil Kuraszkiewicz (obecny kierownik misji Sakkara), Agnieszka Kowalska (egiptolog, członek misji) oraz Małgorzata Radomska (Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 19.10

mg

Playlista
  • Atlas Natasha, - I Put A Spell On You
  • Młynkova Halina - Daj siebie