Praktyczna edukacja. Ruszył konkurs na studia dualne

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 20:34
Pojawiły się nowe szanse rozwoju dla studentów. Dzięki programom kształcenia łączącym zajęcia na uczelni z zatrudnieniem w biznesie, uzyskają oni nie tylko wiedzę, ale i praktyczne doświadczenie. NCBR przeznaczy na ten cel 100 mln zł.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Stokkete

42 kilometry od granicy z Białorusią i 27 kilometrów od granicy z Ukrainą leży Chełm, a w nim znajduje się Państwowa Wyższa Szkoła zawodowa. Szkoła realizuje dzięki Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju dwa projekty edukacyjne.

Projekt o nazwie "Nie broda czyni filozofa" jest skierowany do młodzieży trzech szkól średnich. Drugi projekt "Nowe kompetencje, lepszy start, wsparcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie". Składają się na niego certyfikowane kursy i szkolenia oraz warsztaty organizowane wspólnie z pracodawcami. W poniedziałek (18.12) rozpoczął się kolejny konkurs "Studia dualne".

W audycji mówimy do kogo jest skierowany, jaki jest cel i jakie korzyści ma przynieść.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Agnieszka Grzegorczyk (Dział Rozwoju Kadry Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), prof. Arkadiusz Tofil (rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 19.11

ag
Czytaj także

Staże i praktyki dobrym początkiem kariery

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:10
- Dzięki naszym funduszom szkoły wyższe mogą poprawić jakość kształcenia, studenci uzyskać niezbędne kwalifikacje, a finalnym beneficjentem całego procesu będzie krajowa gospodarka - mówi Bartosz Konopacki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBiR wspiera regiony w innowacyjnych przedsięwzięciach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 20:38
W 1977 roku został wybudowany pierwszy na świecie światłowód telekomunikacyjny długości 9 kilometrów. Łączył dwie centrale telefoniczne w Turynie, we Włoszech. W Polsce pierwszy kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony już rok później przez pracowników Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Historia ta ma ciąg dalszy, a jest związana ze wspólnym przedsięwzięciem fotonicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z województwem lubelskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak promować i wspierać polskie innowacje?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 20:11
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu BRIdge Alfa z rekordowym, najwyższym w historii budżetem. O tym, czym są wehikuły inwestycyjne działające w ramach konkursu mówili goście "Eureki".
rozwiń zwiń