Uczelnie pracują na rzecz swych regionów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 20:08
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nowy konkurs "Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego". W jego ramach uczelnie otrzymają środki, które pozwolą poprawić ich funkcjonowanie i ofertę dydaktyczną, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój regionów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AN NGUYEN/Shutterstock.com

Zyskają na tym województwa, na których potrzeby odpowiadać będą programy kształcenia. Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Istotnym warunkiem przystąpienia do konkursu jest wymóg, aby zgłoszone działanie wpisywało się w Regionalną Strategię Innowacji województwa, na którego terenie znajduje się uczelnia. Budżet przedsięwzięcia to 300 milionów złotych.

- Ten konkurs jest szansą dla uczelni, które działają przede wszystkim na szczeblu regionalnym - wyjaśnia założenia konkursu Anna Marciniak z NCBR. O finansowe wsparcie mogą starać się wszystkie uczelnie publiczne i niepubliczne.Wnioski mozna składać do 15 października.

O wykorzystaniu pieniędzy z NCBR z poprzednich konkursów mówią prorektor Akademii Morskiej w Gdyni i kierująca projektami w WSFiZ.

Jak wygląda sezam wiedzy i kompetencji? Po co sala sądowa i giełda z maklerami na uczelni? Kto jest wykluczony z tego konkursu? Jakie specjalności są wspierane? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w nagraniu audycji.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Anna Marciniak (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski (prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Gdyni), Sylwia Paśnicka (kierownik Działu Projektów Europejskich Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 19.10

ag
Czytaj także

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stawia na innowacje w gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 17:20
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju premiuje innowacyjność w gospodarce. Firmy z dobrymi pomysłami i sprawdzającymi się rozwiązaniami mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale też na pomoc w wejściu na rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBiR wspiera polskie uczelnie i instytucje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 20:05
Studia w języku angielskim, a nawet rosyjskim, elektroniczne indeksy, dodatkowe kursy i certyfikaty zwiększające szanse na lepszą pracę. Na te i wiele innych aktywności polskich uczelni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy miliard złotych w ramach konkursu „Zintegrowane programy uczelni”. Nabór wniosków od 11 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBR wspiera innowacyjne projekty

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:32
Zamiast 6-8 tabletek dziennie wystarczy, że chory zażyje jedną - to jeden z wielu innowacyjnych projektów, który już otrzymał dofinansowanie we flagowym konkursie "Szybka ścieżka" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBR ogłosiło kolejne konkursy na innowacyjne projekty.
rozwiń zwiń