"Projekty aplikacyjne". Czwarta edycja konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 19:55
Leki dla pszczół, inteligentne znaki drogowe reagujące na zmiany w ruchu ulicznym, fabryka robotów na polu – to niektóre projekty realizowane w konkursach programu "Projekty aplikacyjne" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
Audio
  • "Projekty aplikacyjne". Co nowego w kolejnej edycji konkursu? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PollyDot i IgorShubin/Pixabay

Program wspiera prace realizowane wspólnie przez naukowców i przedsiębiorców, które pozwolą stworzyć nowe lub znacząco ulepszone produkty lub technologie. Wnioski można składać do 16 lipca. Budżet 200 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.

To już czwarty konkurs programu "Projekty aplikacyjne". Jolanta Wudarczyk-Czapczuk z NCBR powiedziała w Jedynce, że konkurs jest efektem rosnącego zainteresowania, jakie obserwowano na podstawie analizy dotychczas zrealizowanych konkursów. Jakie nowości przewidzieli organizatorzy czwartej edycji?

- Zasady są nieco zmienione. Przede wszystkim nowością jest możliwość poprawy i uzupełniania wniosków w trakcie procesu oceny. Oczywiście poprawa nie może prowadzić do istotnej modyfikacji wniosku - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Jolanta Wudarczyk-Czapczuk (Dział Zarządzania Projektami  Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), prof. Andrzej Czyżewski (kierownik Katedry Systemów Multimedialnych, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej), dyr. Jan Szczepaniak (Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 19.11

abi/kd

Czytaj także

Niepodległość według Polskiej Partii Socjalistycznej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 15:10
17 listopada 1892 roku, Paryż. Rozpoczyna się zjazd przedstawicieli ugrupowań socjalistycznych działających na ziemiach polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczelnie pracują na rzecz swych regionów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 20:08
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nowy konkurs "Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego". W jego ramach uczelnie otrzymają środki, które pozwolą poprawić ich funkcjonowanie i ofertę dydaktyczną, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek historii ruchu strzeleckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 14:10
Jest rok 1908. W autonomicznej Galicji powstają dwie tajne organizacje: jedna za sprawą działaczy Organizacji Bojowej PPS - to  Związek Walki Czynnej, a druga to Polski Związek Wojskowy środowisk endeckich. Mają podobny cel: przygotować walkę zbrojną o wyzwolenie Polski.
rozwiń zwiń