X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żylaki i pajączki na nogach? Jak reagować, gdy się pojawią?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 15:34
Lato i wysokie temperatury mogą być utrapieniem dla naszych kończyn. Obrzęki stóp, kostek, łydek czy mrowienie i drętwienie nóg, to tylko część kłopotów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Poważny problem występuje w momencie pojawienia się widocznych żył o sinym zabarwieniu. Może to wskazywać na przewklekłą niewydolność żylną. Jak się uchronić przed chorobą?

Przewlekła niewydolność żylna, która ma wymiar społeczny, dotyka ok. 40–60 procent kobiet i 15–30 procent mężczyzn. W grupie wiekowej do 35 roku życia, kobiety chorują 6 razy częściej niż mężczyźni. Wielu chorych bardzo późno lub wcale nie zgłasza się do lekarza. Niestety nieleczone schorzenie może w najbardziej skrajnej postaci doprowadzić do poważnych uszkodzeń skóry na nogach i powstawania niegojących się, trudnych w leczeniu tzw. owrzodzeń żylnych.

Długość wszystkich naczyń, którymi płynie krew w jednej nodze, wynosi aż ok. 100 km. Część żył schowana jest głęboko i tworzy tzw. układ żył głębokich. Część zaś biegnie blisko powierzchni skóry i te nazywane są żyłami powierzchniowymi. Właśnie w naczyniach powierzchniowych powstają żylaki.

Podstawową metodą rozpoznawania niewydolności żylnej jest obecnie ultrasonografia dopplerowska, pozwalająca stwierdzić zakrzepicę oraz określić wydolność żył czyli ustalić, czy i które zastawki żylne są uszkodzone. O sposobie leczenia schorzenia opowie dr n. med. Krzysztof Witkowski, chirurg naczyniowy.

Na audycję "Eureka" w czwartek (12.07) o godz. 19.10 zaprasza Artur Wolski

kb

Zobacz więcej na temat: zdrowie choroba
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie igraj z kleszczem. Ochroń się zawczasu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 16:08
Nawet co szósty kleszcz może być zakażony wirusem wywołującym kleszczowe zapalenie mózgu [KZM], chorobą na którą nie ma skutecznego leku, a która może spowodować poważne uszkodzenia układu nerwowego, a nawet śmierć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd bierze się choroba Alzheimera?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 17:03
W czasopiśmie "Neuron" ukazała się praca sugerująca powiązanie choroby Alzheimera z infekcją dwoma powszechnie występującymi wirusami, tzw. herpeswirusami.
rozwiń zwiń