X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z pomocą NCBR firmy opracowują innowacyjne produkty

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 19:30
Konkurs na innowacyjne rozwiązania ruszył 3 września, potrwa do 30 listopada. Kto, na jakie przedsięwzięcia może otrzymać dofinansowanie i w jakiej wysokości? Budżet przedsięwzięcia to 700 mln zł. 
Audio
  • Z pomocą NCBR firmy opracowują innowacyjne produkty (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Luksusowe panele podłogowe, czy innowacyjne chemiczne kanapki, także wydajniejsza metoda wytwarzania cząsteczek stosowanych w leczeniu łuszczycy - to niektóre projekty współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w konkursie "Szybka ścieżka" dla dużych przedsiębiorstw i ich konsorcjów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 

Joanna Makocka z NCBR wyjaśnia, że w celu usprawnienia naboru wniosków, zredukowano liczbę potrzebnych dokumentów z 11 do trzech. Nie ma też automatyzmu perz przyznawaniu funduszy. - Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie - zapewnia.

Marek Skalski z TARKETT Polska opowiada, jak środki z NCBR pozwoliły firmie opracować nowy produkt. Są to panele podłogowe, które nie emitują trujących rozpuszczalników. - Wszystko zgodnie ze światowymi trendami jest wytwarzane na bazie wody - przyznaje.

Piotr Zień z Polfarmy Biologics mówi zaś, jak opracowano białka przydatne w leczeniu łuszczycy. Są przygotowywane na bazie komórek chomika i podawane dożylnie. Ale opracowywanie lekarstw jest długotrwałe i kosztowne. - Dlatego pomoc Narodowego Centrum Badań i Rozwoju była bezcenna - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Joanna Makocka (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), dr inż. Piotr Zień (dyrektor ds. badań i rozwoju Polpharma Biologics), Marek Skalski (dyrektor Zakładu TARKETT Polska Sp. z o.o)

Data emisji: 11.09.2018

Godzina emisji: 19.10

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szybka ścieżka" - konkurs na innowacyjne rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:49
Lody słodkie, ale bez cukru z czego cieszyć się będą diabetycy i osoby pragnące ograniczyć puste kalorie w diecie. Zamiast 8 tabletek tego samego leku dziennie chory zażyje jedną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łowcy innowacji buszują wśród polskich wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 19:48
Przewidywanie awarii dużych maszyn przemysłowych, co zabezpiecza przed stratami, produkcja oryginalnych dermokosmetyków i suplementów diety, czy też metoda bezinwazyjnego badania drożności żył i tętnic m.in. te polskie wynalazki wyłowili łowcy innowacji wspierani w ramach konkursu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CVC służy pozyskiwaniu innowacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 19:30
CVC, z angielska Corporate Venture Capital, to korporacyjne fundusze inwestycyjne. Jak wykazały doświadczenia lidera w tym względzie USA, w Dolinie Krzemowej, to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do pozyskiwania innowacji na zewnątrz firmy, czy korporacji.
rozwiń zwiń