X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studia dualne, czyli nauka i praca jednocześnie

Od programowania sztucznej inteligencji i big data po pedagogikę resocjalizacyjną – od nowego roku akademickiego studenci kilkudziesięciu polskich uczelni mają nowe możliwości łączenia zajęć teoretycznych z zatrudnieniem w biznesie.
Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów
Studia dualne to szansa nie tylko dla studentówFoto: tortugadatacorp/Pixabay
O Audycji
Tytuł Studia dualne, czyli nauka i praca jednocześnie
Prowadzący Dorota Truszczak
Opis

Ponad 123 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – agencji wykonawczej ministra nauki i szkolnictwa wyższego – trafi w ramach I edycji konkursu na studia dualne w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój do polskich uczelni wyższych.

Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów, którzy będą mieli okazję połączyć zdobywanie wiedzy akademickiej z doświadczeniem, a również dla firm, które uzyskają doskonale przygotowane do pracy kadry. - To wyzwanie dla uczelni i pewna odwaga, że jednak ten model kształcenia zostanie zmieniony i zostanie nawiązana realna współpraca z jednostkami otoczenia społeczno-gospodarczego – powiedziała w audycji Agnieszka Grzegorczyk z NCBR.

Dr hab. inż. Magdalena Jabłońska z Politechniki Śląskiej stwierdziła, że wprowadzenie studiów dualnych do oferty edukacyjnej nie jest wyważaniem otwartych drzwi. – Coraz częściej słyszymy, że na rynku brakuje dobrze wykształconych inżynierów. Studia dualne są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnej gospodarki, żeby kształcenie było dostosowane do dynamicznie rozwijających się potrzeb przedsiębiorców – przyznała.

- Pracodawcy jak najbardziej są zainteresowani możliwością wykształcenia osób, które będą później pracownikami ich firm – dodała dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowano ją z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Agnieszka Grzegorczyk (NCBR), dr hab.inż Magdalena Jabłońska (Politechnika Śląska), dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz (Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu)

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 19.10

abi

 

Playlista
Tagi
Playlista
  • Ray Charles & Hank Williams Jr - Two old cats like us
  • Avergage with Band, - Pick Up The Pieces