Studia dualne, czyli nauka i praca jednocześnie

Od programowania sztucznej inteligencji i big data po pedagogikę resocjalizacyjną – od nowego roku akademickiego studenci kilkudziesięciu polskich uczelni mają nowe możliwości łączenia zajęć teoretycznych z zatrudnieniem w biznesie.
Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów
Studia dualne to szansa nie tylko dla studentówFoto: tortugadatacorp/Pixabay
O Audycji
Tytuł Studia dualne, czyli nauka i praca jednocześnie
Prowadzący Dorota Truszczak
Opis

Ponad 123 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – agencji wykonawczej ministra nauki i szkolnictwa wyższego – trafi w ramach I edycji konkursu na studia dualne w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój do polskich uczelni wyższych.

Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów, którzy będą mieli okazję połączyć zdobywanie wiedzy akademickiej z doświadczeniem, a również dla firm, które uzyskają doskonale przygotowane do pracy kadry. - To wyzwanie dla uczelni i pewna odwaga, że jednak ten model kształcenia zostanie zmieniony i zostanie nawiązana realna współpraca z jednostkami otoczenia społeczno-gospodarczego – powiedziała w audycji Agnieszka Grzegorczyk z NCBR.

Dr hab. inż. Magdalena Jabłońska z Politechniki Śląskiej stwierdziła, że wprowadzenie studiów dualnych do oferty edukacyjnej nie jest wyważaniem otwartych drzwi. – Coraz częściej słyszymy, że na rynku brakuje dobrze wykształconych inżynierów. Studia dualne są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnej gospodarki, żeby kształcenie było dostosowane do dynamicznie rozwijających się potrzeb przedsiębiorców – przyznała.

- Pracodawcy jak najbardziej są zainteresowani możliwością wykształcenia osób, które będą później pracownikami ich firm – dodała dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowano ją z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Agnieszka Grzegorczyk (NCBR), dr hab.inż Magdalena Jabłońska (Politechnika Śląska), dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz (Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu)

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 19.10

abi

 

Playlista
Tagi
Playlista
  • Ray Charles & Hank Williams Jr - Two old cats like us
  • Avergage with Band, - Pick Up The Pieces