X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby odkryte przez Polaków

Polscy specjaliści od kilku lat pracują na jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Armenii. Jednymi ze znalezisk są: kościana szpila z główką w kształcie kaczki, niezwykle masywne 0,5-kilogramowe brązowe bransolety, szklane paciorki pochodzące z terenów dzisiejszego Libanu, a także wysokiej klasy ceramika pochodząca z Urartu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Openfinal/shutterstock.com
O Audycji

- W tym roku udało nam się przesunąć chronologię stanowiska do III, IV wieku naszej ery - opowiada dr hab. Krzysztof Jakubiak z Instytutu Archeologii UW, szef Armeńsko-Polskiej Misji Archeologicznej. - W tym roku najbardziej spektakularnymi znaleziskami były trzy groby, w tym jeden dziecięcy - dodaje.

Badane przez archeologów stanowisko Metsamor było niezwykle istotnym miejscem na mapie Zakaukazia we wczesnej epoce żelaza. Teren ten graniczył wówczas z biblijnym królestwem Urartu i to za sprawą najazdu urartyjskiego króla Argiszti I, Metsamor popadło w ruinę w IX wieku p.n.e.

Żeby dowiedzieć się więcej o historii Armenii i znaleziskach polskich badaczy, wysłuchaj całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr hab. Krzysztof Jakubiak (Instytut Archeologii UW, szef Armeńsko-Polskiej Misji Archeologicznej)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 19.07

kwh

Playlista
  • Melua Katie - Moonshine