X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieobecni mistrzowie nauki polskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 09:13
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny jest najstarszą instytucją zdrowia publicznego w kraju. Został powołany do życia kilka dni po ogłoszeniu niepodległości Polski, 21 listopada 1918 roku.
Audio
  • Nieobecni mistrzowie nauki polskiej (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Sytuacja epidemiologiczna kraju po I wojnie światowej była fatalna - brak higieny, wszawica, tyfus, cholera i choroby weneryczne. A więc koniecznością stało się powołanie do życia jednej instytucji, która opanuje tę sytuację. I tak powstał Państwowy Zakład Higieny.

Ale instytucja to głównie ludzie. W audycji mówiliśmy o naśladowcach dra Judyma z powieści "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego. Przypomnieliśmy sylwetki: Ludwika Rajchmana - założyciela PZH, Ludwika Hirszfelda - odkrywcy grup krwi i czynnika RH i Kazimierza Funka - odkrywcy witamin.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Jan Krzysztof Ludwicki (Zakład Toksykologii i Oceny Ryzyka Zdrowotnego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny)

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 19.06

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wrażliwe cechy złotego wieku

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 15:10
20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. W audycji rozmawiamy, jakie obszary zdrowia i życia seniorów wymagają szczególnej opieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwykłe przeziębienie czy chłoniak?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 19:08
Jeśli zauważymy u siebie uczucie zmęczenia, nocne poty, na zmianę rosnącą i spadającą temperaturę czy niewyjaśniony ubytek masy ciała, to nie należy bagatelizować tych objawów. Dlaczego? Bo jeśli dochodzi do tego powiększenie węzłów chłonnych, konieczna jest wizyta u lekarza, aby wykluczyć chłoniaka. 
rozwiń zwiń