X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Firma wolna od tytoniu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 19:57
W "Eurece" mówiliśmy m.in. o tym, że szczególną troską warto otoczyć młode kobiety, które zaczynają pracę zawodową i w towarzystwie osób palących w pracy coraz silniej i głębiej wpadają w nałóg palenia tytoniu. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Marc Bruxelle

Tytoń szkodzi nie tylko ich zdrowiu ale skutkuje negatywnie na rozwój nienarodzonego dziecka. W audycji wyjaśnialiśmy w jaki sposób nikotyna zaburza rozwój i przebieg ciąży i jak może uszkadzać organizm dziecka ale i potem po rozwiązaniu, gdy paląca matka karmi je piersią.

Dowiedzieliśmy się również jak prawo reguluje status osoby palącej w pracy. Czy osoba paląca, robiąc sobie 5 a nawet i 10 przerw na papierosa w godzinach pracy ma takie samo prawo do wynagrodzenia jak ktoś kto pracuje bez przerwy? I jak prawo pracy chroni osoby, które nie palą a są zmuszone do wdychania dymu papierosowego palaczy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: dr n. med. Grzegorz Juszczyk (dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny), prof. Monika Gładoch (specjalistka prawa pracy-UKSW)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 19.07

kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 18:30
- Nie każdy pacjent, który ściera swoje zęby, ma bruksizm - wyjaśnia dr Krzysztof Łoza, stomatolog. - Z bruksizmem boryka się ok. 8-10% Polaków - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak piersi. To nie musi być wyrok

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 19:31
Rak piersi, aby osiągnąć wielkość dwóch centymetrów, rozwija się około ośmiu lat. Przy systematycznej kontroli, badaniu palpacyjnym przez ginekologa, samobadaniu piersi a także dzięki regularnemu wykonywaniu USG i mammografii można wykryć guzki, gdy są małe i łatwiejsze do wyleczenia. 
rozwiń zwiń