Życie niezwykłych kobiet, które wyznaczały trendy

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 10:56
Niewiasty za pomocą architektury, mody, fotografii czy grafiki kształtowały polską nowoczesność, kreując nowy wizerunek kobiety. W zdominowanych przez mężczyzn czasach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyjającym sztuce okresie PRL-u musiały być charyzmatyczne, silne, wyjątkowo zdolne i wszechstronne.
Audio
  • Kobiety, które wyznaczały trendy (Eureka/Jedynka)
Modelka w sweterku z aplikacjami i nakryciu głowy wiązanym pod szyją
Modelka w sweterku z aplikacjami i nakryciu głowy wiązanym pod szyjąFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji

Janina Ipohorska, Jadwiga Grabowska czy Xymena Zaniewska z ogromną determinacją realizowały swoje pasje, osiągając zamierzone cele, nie tylko artystyczne. O życiu tych bohaterek rozmawialiśmy w audycji w Julią i Lidią Pańków, autorkami książki "Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Julia i Lidia Pańków (autorki książki Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia")

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 19.06

ag/abi

Czytaj także

Kobiety w Marynarce Wojennej. "To była prawdziwa rewolucja"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 16:20
W Polsce pierwsza kobieta została dowódcą okrętu dopiero w listopadzie 2016 roku. Ale sytuacja kobiet w Marynarce Wojennej się zmienia. Pewne bariery są przełamywane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedoceniona rola kobiet w odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:55
Rola kobiet w walce o niepodległą Polskę jest ogromna, ale ciągle mało znana. W książce "Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę" Kamil Janicki przedstawia historie odważnych, zdeterminowanych kobiet gotowych do największych poświęceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kobieta spełni się w męskim zawodzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 16:59
Specjaliści twierdzą, że w dzisiejszych czasach jest coraz mniej tematów zarezerwowanych tylko dla kobiet albo tylko dla mężczyzn. Jednak należy zwrócić uwagę na to, na ile te rozmowy są interesujące dla obu stron.
rozwiń zwiń