Talent do szczęśliwego życia. Kto go posiada?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 20:52
Kiedy mamy złe nastawienie do otaczającej rzeczywistości, trudno mówić o talencie do szczęśliwego życia. Czy dobre nastawienie, a w konsekwencji - dobre samopoczucie, to klucz do prawdziwego szczęścia i dobrego zdrowia?
Audio
  • Joanna Godecka w rozmowie o sposobach na szczęśliwe życie. (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HQuality / Shutterstock

- Zróbmy pewnego rodzaju test. Wyjdźmy na ulicę i za pierwszym razem koncentrujmy się tylko na dziurach w chodniku i smutnych twarzach ludzi. Następnym razem również wybierzmy się na spacer, z tą różnicą, że tym razem zachwycajmy się otaczającą nas naturą i uśmiechajmy się do ludzi. Wtedy zobaczymy, jak stan naszego samopoczucia jest zależny od naszego nastawienia - mówi Joanna Godecka, autorka książki „Nie odkładaj życia na później".

Jak świadomie wybierać pozytywne myśli? - Zróbmy sobie mapkę z nieuwzględnieniem tego, co nas obniża energetycznie. Może być to sąsiadka, która bardzo często narzeka, lub sfery naszego życia, na które realnie nie mamy wpływu, gdyż okazują się być niezależne od nas. Tego typu mapka uświadomi nam, co nas tak naprawdę irytuje i co jest nam niepotrzebne - zachęca nasz gość.

Jak skutecznie odpierać negatywne myśli i nie dać się wkręcić w machinę nieustannego analizowania problemu? Jak wykonywać wizualizację? Czemu warto samoistnie wprawiać się w dobry nastrój? Jak radzić sobie ze stresem?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi:  Katarzyna Jankowska

Gość: Joanna Godecka (pisarka)

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 19.07

K.A/kh

Czytaj także

Jak jadają kosmonauci?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 20:17
Badania antropologiczne i archeologiczne odkrycia śladów palenisk pokazują, że człowiek od najdawniejszych czasów na różne sposoby przygotowywał swoje pożywienie. W jaki sposób przebiegała ewolucja naszej diety na przestrzeni dziejów, jakie badania dotyczące naszej diety są obecnie prowadzone i co czeka nas w przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sporty zimowe w okresie międzywojennym

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 19:30
Sporty zimowe budzą emocje, coraz częściej je uprawiamy, a także, przede wszystkim dzięki telewizji i internetowi, śledzimy zmagania sportowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie warto odkładać życia na później

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:04
Stres, rutyna, pracoholizm, samotność, rozpamiętywanie przeszłości, to niektóre z czynników wpływających na nieprawidłową jakość naszego życia. 
rozwiń zwiń