Profilaktyka raka jelita grubego 

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:52
Marzec jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego. W Polsce rak jelita grubego jest drugim pod względem częstości zachorowań nowotworem złośliwym.
Audio
  • Profilaktyka raka jelita grubego (Eureka/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Chinnapong/ Shutterstock

W "Eurece" wiele informacji praktycznych dla pacjentów, ale i osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę medyczną z zakresu profilaktyki. Mówiliśmy m.in. o objawach raka jelita grubego, które można wcześnie zauważyć i o badaniu przesiewowym - kolonoskopii, które już w Polsce uratowało 9 tys. osób.

Gośćmi Eureki byli: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski – onkolog, Błażej Rawicki – prezes Fundacji EuropaColon Polska, Dorota Kaniewska - pacjentka oraz członkini Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski (onkolog), Błażej Rawicki (prezes Fundacji EuropaColon Polska), Dorota Kaniewska (pacjentka oraz członkini Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 19.07

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opiekun chorego. Całodobowy stróż

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 21:11
W przypadku obłożnie chorych, cała uwaga społeczeństwa koncentruje się wokół ich choroby i związanego z nią cierpienia. Na drugim planie jawi się cichy opiekun, który posłusznie wykonuje rutynowe obowiązki. Czy w takich momentach zastanawiamy się ile poświęcenia kosztuje opiekuna taka całodobowa pomoc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgryz to nie tylko piękny uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:50
Wady zgryzu są najczęściej dziedziczone, ale też mogą być skutkiem nieprawidłowych nawyków z dzieciństwa, jak ssanie smoczka czy zbyt długie picie mleka z butelki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwik Zamenhof - marzyciel i wizjoner świata idealnego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 21:13
Ludwik Zamenhof urodził się 15 grudnia 1859 w Białymstoku, mieście ówcześnie leżącym na terytorium Imperium Rosyjskiego. Dzieciństwo upłynęło w środowisku wielonarodowościowej społeczności Białegostoku, złożonej głównie z Żydów, Polaków, Rosjan i Niemców. 
rozwiń zwiń