X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Latające gady, czyli paleontologiczne odkrycia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 20:45
Znaleziska paleontologiczne są rzadkością w Europie. Najciekawszych odkryć śladów życia z przeszłości dokonano w Górach Świętokrzyskich. 
Audio
  • Latające gady, czyli paleontologiczne odkrycia (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Elnur

Polscy paleontolodzy z niewielkich skamieniałości mogą odtworzyć całe zwierzę przy użyciu programów komputerowych. - Stosujemy różne nowoczesne metody, żeby te szczątki niejako przywrócić do życia i pokazać, jak te organizmy były zbudowane, gdy żyły. Możemy skorzystać z bardzo modnej teraz technologii drukowania 3D. Skanujemy np. szczękę gada i w komputerze otrzymujemy trójwymiarowy model tego obiektu. Potem drukarka 3D nam to drukuje i my możemy tę skamieniałość ze wszystkich stron obejrzeć – tłumaczył w audycji dr Daniel Tyborowski z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk.

Gość audycji poszukuje skamieniałych zwierząt w kamieniołomie Brzezinki w województwie łódzkim. Jak wyglądało to miejsce w przeszłości geologicznej? Jakie zwierzęta mogły wtedy żyć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Daniel Tyborowski (Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 19.05

K.A./abi/kw

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Okręty pełne złota pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 19:10
W ciągu ostatnich stu lat na świecie zatonęło ponad 2,1 tys. statków. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Lloyd uważa, że w ich ładowniach znajduje się 20 procent światowych zasobów złota, jakie kiedykolwiek wydobyto. 
rozwiń zwiń