X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowotwór płuca. Palenie papierosów najkrótszą drogą do raka

W "Eurece" socjolog medycyny Krzysztof Przewoźniak powiedział dlaczego rzucenie palenia może być trudne, czemu warto polegać na pomocy sepcjalistów i jak nie "złamać się" w trakcie rzucania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Protasov AN/Shutterstock.com
O Audycji

Słyszymy, że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem dowodzi, iż palenie papierosów wywołuje blisko 18. różnych lokalizacji, w jakich może się umiejscowić nowotwór wywołany trującymi substancjami z dymu tytoniowego. Ekspert zaleca, aby pamiętać o tzw. "synergii schorzeń". - Jeśli jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na jakiś nowotwór, to przy okazji zwiększa się ryzyko zachorowania na jakiś inny - mówi Krzysztof Przewoźniak.

Gość Jedynki dodaje, że problem palaczy leży w tym, że do rzucania podchodzą w sposób nieprofesjonalny. - Palacze są przekonani, że uda im się to za pierwszym razem, nie zdając sobie sprawy, jak silnie działającym narkotykiem jest nikotyna - twierdzi.

Jak przygotować się do rzucania palenia? Gdzie szukać pomocy? Co zrobić, gdy osiągnęło się częściowy sukces i pojawił się lęk przed "złamaniem się"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: socjolog medyczny Krzysztof Przewoźniak (Zastępca Dyrektora WHO Collaborating Centre)

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 19.06

K.A


Playlista