Czas wakacji czasem nowych miłości

Szczęście w miłości. Czas wakacji i związanych z nimi podróży stwarza nam okazję do zawarcia nowych znajomości. Podstawą do dobrych relacji z innymi jest szacunek do siebie i akceptacja własnej osoby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com
O Audycji

W obszarze badań psychologicznych istnieje wiele nowych metod pomocnych w dobrym doborze partnera, właściwym postrzeganiu siebie i swoich oczekiwań.

Joanna Godecka, terapeutka, zwraca uwagę, że relacja ze sobą samym, to pierwsza podstawowa relacja, która przesądza o tym, jak będą wyglądały wszystkie pozostałe relacje. - Jeżeli my cenimy siebie, szanujemy, uważamy za wartościową osobę i z tego punktu zawieramy relacje z innymi ludźmi, to chcemy z nimi dzielić tym, co mamy najlepszego i jesteśmy pozytywnie nastawien i- wyjaśnia psycholog. Natomiast kiedy ktoś ma o sobie marne zdanie, to albo udaje kogoś innego i gra nie swoją rolę, albo wycofuje się z relacji i staje się osobą samotną.

Posłuchaj całej audycji, w której mówimy o tym, jak korzystać z własnych zasobów emocjonalnych i zbudować trwały związek oparty na zaufaniu.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Joanna Godecka (terapeutka, coach, autorka książki "Szczęście w miłości")

Data emisji: 26.06.2019

ag

Playlista
  • Donovan Jason - Sealed With A Kiss