X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Warszawa stolica szpiegów" - A. Fedorowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:00
To jest dziesięć burzliwych opowieści. Historia napisana na nowo przez pryzmat walki wywiadów, tajnych służb i agentów w Warszawie - stolicy szpiegów. Pierwsza opowieść osadzona jest w latach 60 XIX wieku w okresie Powstania Styczniowego i tuż po jego  upadku, kiedy carskie represje osiągają okrucieństwo, jakiego dotąd nie notowano. Bohaterem opowieści jest Jan Kubara - agent carski, który jest nam jednak znany jako słynny podróżnik, etnograf, badacz ludów na Samoa, kultury Oceanii. Jak nim został?
okładka książki
okładka książki Foto: mat. promocyjne

To jedno z wielu pytań pojawiających się w trakcie czytania najnowszej książki „Warszawa stolica szpiegów.  150 lat tajnych operacji, walki wywiadów, prowokacji i zamachów w sercu Polski” wydanej pod patronatem radiowej Jedynki. Kolejne rozdziały tej lektury wprowadzają nas w lata tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. 

Gościem audycji będzie autok książki Andrzej Fedorowicz. 

***

Na "Eurekę" we wtorek (13.08) o godz. 19.05 zaprasza Dorota Truszczak. 

ans 

Zobacz więcej na temat: książki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak