"Zawsze gotowi do pomocy". Żołnierze, którzy przeprowadzali testy kierowcom ciężarówek w Anglii wracają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 12:40
- Żołnierze, którzy przeprowadzali testy kierowcom ciężarówek w Anglii, w niedzielę po południu wracają do Polski - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Polscy żołnierze tuż przed wylotem do Wielkiej Brytanii
Polscy żołnierze tuż przed wylotem do Wielkiej BrytaniiFoto: Twitter/Mariusz Błaszczak @mblaszczak

"Zawsze na posterunku i zawsze gotowi, by pomagać! Żołnierze, którzy przeprowadzali testy kierowcom ciężarówek w Anglii, dziś po południu wracają do Polski" - napisał na Twitterze szef MON.

Jak dodał, wojskowi zbadali i pomogli wrócić do domu kilkuset osobom, dostarczyli też kilka tysięcy posiłków i napojów. "Jesteście niezastąpieni!" - podkreślił Błaszczak.

wendy morton 1200.jpg
"Dziękuję Polsce, która skierowała tutaj ludzi". Wiceszefowa brytyjskiego MSZ po akcji w Dover

Polskich żołnierzy zastąpili medycy

Od czwartku testy wśród kierowców, nie tylko polskich, ale również pochodzących z innych krajów, przeprowadzała grupa kilkudziesięciu lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników medycznych z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, WOPR oraz innych służb. W piątek wrócili do kraju, zastąpiło ich 60 wojskowych medyków.

Czytaj także:

Kolejki ciężarówek powstały w wyniku decyzji francuskiego rządu o zamknięciu na 48 godzin przejścia granicznego z Wielką Brytanią. Decyzja, podjęta w ubiegłą niedzielę, była następstwem informacji o rozprzestrzenianiu się nowej mutacji koronawirusa w południowo-wschodniej Anglii. Granicę otwarto w środę wyłącznie dla osób, które przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19.

ks

Czytaj także

Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona. Premier: pani Alicja zyskała barierę przed groźnym wirusem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 11:10
Zaszczepiona przeciw COVID-19 jako pierwsza pani Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z CSK MSWiA, była bardzo dzielna, zyskała spokój i barierę przed groźnym wirusem - napisał w niedzielę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 3,5 tys. zakażonych koronawirusem. Resort zdrowia podał nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 10:50
W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 3 678 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 57 zakażonych osób, a wyzdrowiało 7 229 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dopiero początek". Prof. Gut apeluje, aby nadal przestrzegać obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 11:40
- Szczepionka przeciw COVID-19 została sprawdzona zgodnie z procedurą. Szczepienia rozpoczęły się szybko. Jednak to dopiero początek i ważne, by nadal dochowywać zasad związanych z pandemią - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń