X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raz się żyje, czyli piosenki Studenckiego Teatru Satyryków

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 15:00
Młodzi wokaliści, skupieni wokół powstałej niedawno sceny piosenki Teatru Polskiego Radia, zaprezentowali utwory słynnego STS-u, czyli Studenckiego Teatru Satyryków. 
Audio
  • Posłuchaj piosenek legendarnego STS-u (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
W koncercie wzięli udział m.in. Beata Banasik, Kamil Studnicki. Ewa Prus i Łukasz Jemioła
W koncercie wzięli udział m.in. Beata Banasik, Kamil Studnicki. Ewa Prus i Łukasz JemiołaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Cieszę się, że Państwo są z nami. Mam nadzieję, że udzieli się Państwu ta niesamowita atmosfera, od Suwałk po Jelenią Górę, gdziekolwiek Państwo nas słuchają. Chciałbym, że wszyscy zakochali się na nowo w Jedynce, zwłaszcza ci, którzy na chwilę od niej odeszli – mówił przed koncertem Rafał Porzeziński, dyrektor Programu Pierwszego.

Słuchaj także >>
teatr-koncert-piosenki-tuwima 1200.jpg
Teatr Polskiego Radia zainaugurował działalność Studia Piosenki

Studencki Teatr Satyryków powstał w 1954 roku w Warszawie. Działał 21 lat, do 1975 roku. Był pierwszym w Polsce studenckim teatrem politycznym, a cenzura kilkakrotnie zawieszała jego spektakle. W okresie swojej działalności STS dał 55 premier i 3210 przedstawień. Specjalnością  STS-u były tzw. "Rewie satyryczne" zawierające znakomite piosenki. Autorami tekstów STS-owskich piosenek i przedstawień byli m.in. Andrzej Jarecki, Agnieszka Osiecka, Witold Dąbrowski, Ziemowit Fedecki, Andrzej Drawicz, Stanisław Tym, Jan Tadeusz Stanisławski, a muzykę komponowali m.in. Marek Lusztig, Jarosław Abramow, Edward Pałłasz, Maciej Małecki. Przez STS przewinęło się dokładnie 215 artystów i wykonawców, w tym: Elżbieta Czyżewska, Zofia Merle, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Kowalewski, Jan Matyjaszkiewicz, Sława Przybylska, Stanisław Tym, Wojciech Siemion, Andrzej Łapicki, Kalina Jędrusik, Alina Janowska, Barbara Krafftówna, Zbigniew Zapasiewicz i Tadeusz Łomnicki.

- Głównym założeniem naszego koncertu jest popularyzacja znakomitych tekstów STS-u. Podczas wieczoru zostanie zaprezentowanych 14 popularnych piosenek wybranych z ponad 300, jakie powstały w teatrze - mówił przed koncertem Janusz Gast, autor scenariusza i reżyser koncertu "Raz się żyje", a zarazem współtwórca idei i współkierownik - wraz z Januszem Kukułą - Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

- Do koncertu zaprosiłem niezwykle utalentowanych aktorów i piosenkarzy, laureatów wielu ogólnopolskich przeglądów i festiwali, w tym: prestiżowego Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie,  Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku - dodał Janusz Gast.  

Podczas koncertu na scenie Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie wystąpili: Beata Banasik, Łukasz Jemioła, Agata Klimczak, Ewa Prus, Kamil Studnicki i Monika Węgiel. Wokalistom akompaniował zespół Marcina Partyki. Koncert poprowadzili: aktorka Anna Cieślak i Paweł Sztompke - kierownik redakcji muzycznej Programu 1 Polskiego Radia.

(mat. promocyjne/ag/gs)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rusek" - słuchowisko Marka Ławrynowicza w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 07:55
Opowieść o człowieku, który tęsknił do Polski, a potem jak nikt w Polsce kochał Związek Radziecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 15:07
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: Studio Piosenki przyjęto gorąco

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 14:15
- Pierwszy raz wystąpiliśmy miesiąc temu i przyjęci zostaliśmy bardzo ciepło - mówił dyrektor Teatru Polskiego Radia, Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń