"Uciekaj moje serce", czyli młodzi wokaliści śpiewają Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 21:00
Za nami pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Koncert "Uciekaj moje serce" odbył się w niedzielę 30 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Polskim Radiu.
Audio
  • "Uciekaj moje serce", czyli młodzi śpiewają Osiecką(Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
  • Janusz Kukuła zaprasza na koncert "Uciekaj moje serce" (Muzyczna Jedynka)
Kolejny niezwykły koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia
Kolejny niezwykły koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego RadiaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Przed publicznością wystąpili: Maciej Piasny, Karolina Wasilewska, Justyna Kokot, Karolina Burek, Łukasz Mazurek i Kuba Blokesz. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła i Janusz Gast – kierownicy artystyczni Studia Piosenki – oraz Bogdan Hołownia, kierownik muzyczny koncertu, wybrali dla młodych wykonawców repertuar złożony z utworów Agnieszki Osieckiej, a całość zaaranżował muzycznie Marcin Partyka. Koncert poprowadził dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke.

Biogramy wokalistów:

Maciej Piasny. Tegoroczny dyplomant PWST im. L. Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Żywo związany z piosenka, zwłaszcza z twórczością A. Osieckiej. W 2009 r. reprezentował Poznań w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. Młody adept sztuki teatralnej, rozpoczynający swoją artystyczną podróż wraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach.

Karolina Wasilewska. Studentka V roku PWST w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 2012 r. w spektaklu „Jerry Springer – The Opera” w reż. Jana Klaty na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W br. zrobiła dwa dyplomy:  „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli i „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej.

Justyna Kokot. Absolwentka wrocławskiej PWST. Debiutowała w musicalu „Siostrunie” w reżyserii Jana Szurmieja na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.  Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu „Requiem. Bajka o śmierci” Hanocha Levina w reż. Wojtka Urbańskiego. Aktualnie można zobaczyć ją w spektaklu „Klub Samotnych Serc ‘PORTOFINO’” w reż. Łukasza Czuja w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie. Wkrótce zadebiutuje na wielkim ekranie w filmie „Atak Paniki” Pawła Maślony. Laureatka II nagrody 18. konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (2015). 

Karolina Burek. Studentka V roku PWST w Krakowie. Pochodzi z Nowej Dęby. Laureatka nagrody „za wyjątkowe wrażenia audialne” na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. 
Obecnie gra w dwóch dyplomach teatralnych: „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej oraz „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli, a także w musicalu w reż. Magdaleny Miklasz „Oratorium na blok” granym w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Łukasz Mazurek. Wokalnie wywodzi się z Opolskiego Studia Piosenki. Również w Opolu był solistą pierwszego składu Opole Gospel Choir. Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował na scenie w musicalu „Jezus Christ Superstar” M. Korwina. Absolwent PWST w Krakowie na wydziale aktorskim o specjalizacji wokalno-estradowej. Na koncie ma role teatralne, filmowe, serialowe oraz wiele koncertów i spektakli muzycznych, w tym: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka.

Kuba Blokesz. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, „Pamiętajmy o Osieckiej”, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA w Rybniku). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (2015). Jest producentem i kompozytorem albumu „Bóg sam wystarczy – poezje z Karmelu” (2016), na którym znalazły się wiersze św. Teresy z Ávili i innych świętych Zakonu Karmelitów.

***

pg

Czytaj także

Przeboje Marka Gaszyńskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 18:00
14 czerwca Marek Gaszyński zdmuchnie 77 świeczek na urodzinowym torcie, z tej okazji zaprosiliśmy Państwa na niezwykły koncert "Nie mówię żegnaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadzieja". Przeboje Jana Pietrzaka w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 07:00
Koncert "Nadzieja" był ostatnim z cyklu Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia przed wakacyjną przerwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chór śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:22
W sobotę 8 października, w przeddzień 80. urodzin Agnieszki Osieckiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony jej pamięci. W audycji prezentujemy fragment retransmisji tego wydarzenia.
rozwiń zwiń