"Piosenki o naszej Warszawie". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 18:00
W sobotę 25 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbył się koncert "Piosenki o naszej Warszawie" poświęcony stolicy, której już nie ma.
Audio
  • Koncert "Piosenki o naszej Warszawie" (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)

W kolejnym spotkaniu w ramach spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia wystąpili: Jakub Pawlak, Łukasz Szczepanowski, Janek Marczewski, Patryk Wasilewski, Paweł Ruszkowski i Michał Wolny.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła oraz Janusz Gast – kierownicy artystyczni Studia Piosenki wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najsłynniejszych utworów o Warszawie – tej zarówno sprzed II wojny światowej, jak i tej z drugiej połowy XX wieku. Całość zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Marcin Partyka (fortepian), Sebastian Feliciak (saksofon), Piotr Aleksandrowicz (gitary), Kuba Szydło (perkusja) i Piotr Domagalski (kontrabas). Koncert poprowadził Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

***

info. prasowa/pg


Czytaj także

Taka mała, czyli benefis Krystyny Sienkiewicz w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 08:10
Teatr Polskiego Radia, radiowa Jedynka i Wydawnictwo Prószyński i S-ka zorganizowali benefis wybitnej aktorki teatralnej, filmowej, kabaretowej i radiowej – Krystyny Sienkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bo we mnie jest seks". Koncert piosenek Kaliny Jędrusik

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 18:00
- Piosenki Kaliny Jedrusik, Jerzego Wassowskiego i Jeremiego Przybory - to będzie kobiecy spektakl, tak jak bardzo kobieca była nasza bohaterka - mówił Paweł Sztompke zapraszając na koncert. 
rozwiń zwiń