X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mały książę", czyli koncert utworów Krzysztofa Dzikowskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 22:00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na pierwszy koncert w nowym roku. W Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najsłynniejsze teksty autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego.
Audio
  • Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia 21 stycznia 2018 r. Teksty Krzysztofa Dzikowskiego (Jedynka)

W trakcie koncertu zaprezentowali się: Sandra Babij, Dominika Handzlik, Małgorzata Pauka, Patryk Wasilewski i Marcin Wojciechowski.


Plakat koncertu "Mały książę" Plakat koncertu "Mały książę"

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Krzysztofa Dzikowskiego (ur. 1938) - wybitnego scenarzysty, tekściarza, satyryka i literata - autora kilkudziesięciu piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W tym tak popularnych, jak m.in. "Anna Maria", "Był taki ktoś", "Ciągle pada", "Dozwolone do lat osiemnastu", "Mały Książę", "Tak bardzo się starałem" czy "Trzysta tysięcy gitar".

Wykonywali je kiedyś m.in. Irena Jarocka, Maryla Rodowicz, Kasia Sobczyk, Stan Borys, Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, a przede wszystkim Seweryn Krajewski i Czerwone Gitary. Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka  liderujący zespołowi The Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

(mat.promocyjne/ag)
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dni, których jeszcze nie znamy", czyli utwory Marka Grechuty w Studiu Piosenki Teatru PR (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 21:00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na pierwszy, po wakacyjnej przerwie, koncert w Studiu im. W. Szpilmana. 30 września wystąpili tam młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Posłuchaj nagrania koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła zaprasza na koncert "Mały książę"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 15:58
Jak co miesiąc, wkrótce odbędzie się kolejny koncert Studia Piosenki Polskiego Radia. W każdym koncercie młodzi polscy artyści śpiewają utwory swych znanych starszych kolegów i koleżanek.
rozwiń zwiń