X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Herbert i Andrzej Wajda. Jak postrzegali świat?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 20:34
Twórczość Zbigniewa Herberta i Andrzeja Wajdy to skarbnica wiedzy. Jak artyści pomagali nam zrozumieć świat? Na to pytanie w najbliższej audycji "Historia żywa" odpowie prof. Andrzej Nowak.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/LeicherOliver

Zbigniew Herbert to jeden z najczęściej tłumaczonych pisarzy polskich, poeta, eseista, człowiek o wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym oraz biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Twórca, który pozostawił nam przesłanie Pana Cogito – "Bądź wierny. Idź".

Andrzej Wajda to reżyser filmowy i teatralny, jeden z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina, zdobywca Oskara za całokształt twórczości. Zrealizował m.in. takie filmy jak "Kanał" i "Popiół i diament", które zapoczątkowały tzw. polską szkołę filmową, podejmującą debatę nad narodową tradycją martyrologiczną i romantycznym heroizmem.

Jak pomagali nam zrozumieć świat i godnie żyć? O tym w najbliższej audycji.

Na audycję "Historia żywa" w sobotę (11.08) o godz. 14.10 zaprasza Dorota Truszczak.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak