X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż do Truskawca, dawnego uzdrowiska

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:00
W kolejnym odcinku magazynu "Świat Kresów" dźwiękowa opowieść o Truskawcu, słynnym uzdrowisku okresu międzywojennego, dziś znajdującym się w granicach Ukrainy.
Audio
Truskawiec
TruskawiecFoto: PAP/Ukrinform

Po kurorcie popularnym wśród elit II Rzeczpospolitej oprowadza Andrzej Jurkiewicz, truskawiecki pisarz i publicysta. - Opowiadają, że w każdą niedzielę do Truskawca przyjeżdżał Bruno Schulz, dlatego, że to było takie kulturalne miejsce, tu było sporo koncertów i wydarzeń kulturalnych i artystycznych - wspomina Andrzej Jurkiewicz.

Zaglądamy także do słynnej willi "Goplana" wybudowanej przez Rajmunda Jarosza, który przyczynił się do rozwoju Truskawca. Po willi, w której mieści się obecnie muzeum artysty Michajła Biłasa oprowadza dyrektorka muzeum Olena Biłas-Berezowa. Pokazuje witraż, który pochodzi z Krakowa, a który był kiedyś własnością dawnego gospodarza. - Na witrażu przedstawiona jest pierwsza XIX-wieczna pijalnia wody mineralnej z Truskawca o nazwie "Nastusia" - mówi dyrektorka.  Opowiada też o twórczości Biłasa.

Z audycji możemy dowiedzieć się, jaki styl w architekturze pojawił się na tych terenach w latach 2-tych ubiegłego wieku.

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Andrzej Jurkiewicz (dziennikarz, publicysta, reżyser teatralny, pisarz), Olena Biłas-Berezowa (dyrektorka muzeum artysty Michajła Biłasa)

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 18.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyprawa do krainy Hucułów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 19:00
Pokucie i Huculszczyzna - pogórze wschodnich Karpat, tajemnicza ziemia Hucułów dziś leżąca w granicach Ukrainy. To tu przenieśliśmy się w audycji "Świat Kresów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami Legionów Polskich aż po dzisiejszą Rumunię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:00
W kolejnej audycji z cyklu "Świat Kresów" podążyliśmy szlakiem polskich legionistów, którzy w październiku 1914 roku walczyli w Karpatach, na dawnym pograniczu polsko-rumuńskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orawa, czyli Kresy południowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 19:53
Orawa to kraina rozpięta między Polską, Węgrami i Słowacją. Na ziemiach tych przetrwała polska mowa. Często mówi się, że tam właśnie dokonał się czwarty rozbiór Polski, a Węgrzy robili z Polakami to, co trzej inni zaborcy.
rozwiń zwiń