X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biskup Jan Olszański - duszpasterz na dawnych Kresach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 18:40
W audycji z cyklu "Świat Kresów" odwiedzamy Podole, by przypomnieć postać wybitnego kapłana prowadzącego duszpasterstwo na dawnych Kresach.
Audio
  • Biskup Jan Olszański - duszpasterz na dawnych Kresach (Świat Kresów/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / prierlechapelet

Jest nim nieżyjący już ksiądz Jan Olszański, od roku 1991 biskup kamieniecko-podolski, którego setna rocznica urodzin przypada 14 stycznia.

- To był człowiek niezwykłej dobroci - mówi Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji IPN. - Można powiedzieć, że dzięki takim ludziom jak Jan Olszański, wiara przetrwała - dodaje.

Całość uzupełniona cytatami z wywiadu z biskupem Janem Olszańskim. Rozmowę opublikowano w książce "Podpolnicy - rozmowy z ludźmi Kościoła na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie 1990-1991", wydanej w roku 1991. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Adam Hlebowicz (dyrektor Biura Edukacji IPN), Anatolij Olih (współpracownik biskupa Jana Olszańskiego w Kamieńcu Podolskim)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 18.13

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze hospicjum na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 14:00
W dzisiejszej audycji z cyklu "Świat Kresów" opowiadamy o niezwykłej inicjatywie i niezwykłym filmie związanym ze współczesnym Wilnem. Od kilku lat działa pierwsze na całej Litwie hospicjum dla chorych na raka, założone przez polską zakonnicę, siostrę Michaelę Rak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycja Wesoła Lwowska Fala. Humor, wdzięk i piosenka

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:13
Wesoła Lwowska Fala była niesłychanie popularną audycją przedwojennego Radia Lwów. Założeniem jej autorów było stworzenie typowo rozrywkowej audycji.
rozwiń zwiń