Gen. Mieczysław Bieniek: dobre wyszkolenie minimalizuje ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 21:20
- Żołnierz i każdy człowiek, który zdecyduje się na skoki ze spadochronem musi się liczyć z ciężkim treningiem psychicznym i fizycznym. One hartują organizm człowieka – podkreśla generał, który ma na swoim koncie 3741 skoków.
Audio
  • Generał Mieczysław Bieniek opowiada o swojej wielkiej pasji, czyli skokach spadochronowych (Padnij powstań/Jedynka)
Generał Mieczysław Bieniek wylądował na Rynku Głównym w Krakowie, 10.06.06., w ramach Laurealiów, obchodzonym po raz pierwszy święcie absolwentów wyższych uczelni. Pod dowództwem generała Mieczysława Bieńka na płycie krakowskiego rynku wylądowali spadochroniarze z VI Brygady Desantowo-Szturmowej.
Generał Mieczysław Bieniek wylądował na Rynku Głównym w Krakowie, 10.06.06., w ramach Laurealiów, obchodzonym po raz pierwszy święcie absolwentów wyższych uczelni. Pod dowództwem generała Mieczysława Bieńka na płycie krakowskiego rynku wylądowali spadochroniarze z VI Brygady Desantowo-Szturmowej.Foto: PAP/Jerzy Ruciński
Czytaj i słuchaj także >>
Nanga Parbat 1200.jpg
Zdobywca Nanga Parbat: schodząc ze szczytu łatwiej popełnić błąd

 - Znak Spadochronowy mam prawie zawsze ze sobą, zarówno na mundurze jak i ubraniu cywilnym. Jestem z niego dumny. Ustanowił go swoim rozkazem w 1941 roku Naczelny Dowódca generał Władysław Sikorski – mówi gość "Padnij powstań"

Kiedy generał wykonał swój pierwszy skok? Jak trening cywilów różni się od przygotowania żołnierzy? Czy techniki skakania ze spadochronem w armiach poszczególnych krajów są takie same? Jak zminimalizować ryzyko? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Padnij powstań

Prowadzenie: Sława Bieńczycka, Paweł Lekki

Gość: generał Mieczysław Bieniek (generał Wojska Polskiego w stanie spoczynku)

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 9.24

gs

Czytaj także

Zdobywca Nanga Parbat: schodząc ze szczytu łatwiej popełnić błąd

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 14:00
- Na szczycie czuję wielką ulgę, że nie muszę wchodzić wyżej. Czuję też duży niepokój, że jeszcze trzeba zejść, bo to dopiero połowa sukcesu – wspomina Marcin Kaczkan, himalaista, samotny zdobywca Nanga Parbat latem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Jędrzejczyk: MMA to piękny sport

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 11:15
Joanna Jędrzejczyk, najlepsza i najbardziej znana polska zawodniczka mieszanych sztuk walki opowiadała w Jedynkowej audycji "Padnij - powstań!" o swoich sukcesach i sportowej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarby z dna oceanu - "Titanic the Exhibition"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 10:44
Miał prawie 270 metrów długości, ponad 50 metrów wysokości i tylko dwadzieścia łodzi ratunkowych, a jego pierwszy rejs okazał się ostatnim.
rozwiń zwiń